Plus500
Plebiscyt najLepsi2020: Poznajcie zwycięzców! [WIDEO]

Plebiscyt najLepsi2020: Poznajcie zwycięzców! [WIDEO]

Rok 2020 stał się już historią, a to oznacza, że końca dobiegł też Plebiscyt najLepsi2020, w którym wybieraliście najważniejsze momenty i postacie minionych dwunastu miesięcy. Czas zaprezentować ostateczne wyniki.

Autor: Przemysław Gołaszewski

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Przemysław Gołaszewski

Poznaliśmy ostatnie rozstrzygnięcia roku 2020 - znamy wyniki plebiscyty #najLepsi2020! Głosy zostały oddane, zwycięzcy wyłonieni, czas poznać wyniki.

Głosowanie na zwycięzców każdej z dziesięciu kategorii prowadzone było równocześnie na Facebooku, na Twitterze oraz na stronie Legia.com. Głosy oddane na każdej z platform były następnie sumowane. Liczenie głosów zakończyliśmy w sobotę, 2 stycznia.

Zwycięzcy Plebiscytu #najLepsi2020:

1. Zdjęcie Roku - Powrót Króla

 

Powrót Artura Boruca do Legii Warszawa był wydarzeniem, na które czekaliśmy latami. Wielu liczyło, że legendarny bramkarz ponownie założy koszulkę z "eLką" na piersi, choć często wydawało się to jedynie marzeniem ściętej głowy. Ostatecznie, w sierpniu 2020 roku, Król wrócił do swojego Królestwa, uszczęśliwiając wszystkich kibiców. Takie wydarzenie zasługiwało na królewską oprawę. Zadbał o to Mateusz Kostrzewa. Jego zdjęcie zyskało najwięcej Waszych głosów. 

Zdjęcie

2. Gol Roku - Josip Juranović vs Śląsk Wrocław

 

Siła, precyzja, technika - w tym uderzeniu było wszystko. Josip najpierw opanował piłkę prawą stopą, a następnie spojrzał, gdzie uderzyć i lewą nogą pokonał bramkarza Śląska Wrocław. Piękny gol.

3. Obcokrajowiec Roku - Luquinhas 

 

Zaciętą walkę o miano Obcokrajowca Roku stoczyli Luquinhas i Tomas Pekhart. Ostatecznie wygrał ją brazylijski skrzydłowy, który przez cały rok stanowił siłę napędową Legii Warszawa.

Zdjęcie

4. Asysta Roku - Josip Juranović vs Cracovia

 

Drugie wyróżnienie dla chorwackiego obrońcy w tej edycji plebiscytu. Po zwycięstwie w kategorii Gol Roku, również asysta padła łupem Josipa. Klasyczny dublet. W meczu z Cracovią Chorwat doskonale wypatrzył Filipa Mladenovicia i posłał do niego tak dokładne podanie, że ten mógł bez problemów umieścić piłkę w siatce w z pozoru trudnej sytuacji. 

5. Oprawa Roku - MISTRZ 

 

Oprawy kibiców Legii Warszawa są klasą samą w sobie. Nasi fani kolejny raz stanęli na wysokości zadania i stworzyli piękne kompozycje. Najbardziej spodobała Wam się oprawa przygotowana z okazji zdobycia tytułu mistrzowskiego. Oprawa po prostu mistrzowska.

Zdjęcie

6. Odkrycie Roku - Bartosz Kapustka

Klasę Bartka znaliśmy już wcześniej i doskonale zdawaliśmy sobie sprawę na co go stać. Jednak po licznych zmianach klubów i związanych z nimi perturbacjach, forma Bartka była niemałą zagadką. Okazało się, że wszelkie wątpliwości były niepotrzebne, bowiem pomocnik błyskawicznie udowodnił swoje umiejętności i stał się niezwykle ważną postacią drużyny Czesława Michniewicza. 

Zdjęcie

7. Mecz Roku - Legia vs Lech

 

W tym meczu było wszystko. Emocje, zwroty akcji, niespodzianki i najważniejsze - zwycięstwo Legii Warszawa. Wojskowi musieli gonić wynik, ale po pięknym i debiutanckim golu Kacpra Skibickiego, doprowadziliśm do remisu. W ostatniej akcji spotkania piłkę do bramki skierował Rafa Lopes. Chwilę później rozbrzmiał ostatni gwizdek, a legioniści świętowali wyrwane zwycięstwo. 

8. Interwencja Roku - Artur Boruc vs Lech Poznań

 

Artur Boruc to wielki bramkarz. W spotkaniu z Lechem Poznań golkiper Wojskowych znów to udowodnił. Strzał z bliskiej odległości nie zaskoczył Artura, który dobrym ustawieniem i instynktowną interwencją zatrzymał piłkę zmierzającą do bramki. 

9. Wydarzenie Roku - Otwarcie Legia Training Center

 

To była niezwykle wyrównana kategoria. Wszystkie trzy nominowane wydarzenia - otwarcie LTC, mistrzostwo Polski i powrót Artura Boruca - były ważne dla naszej historii. Zdecydowaliście, że nowy ośrodek treningowy to najistotniejsze z nich. 

Zdjęcie

10. Piłkarz Roku - Luquinhas

 

Zwycięzca kategorii Obcokrajowiec Roku zyskał najwięcej Waszych głosów również w najważniejszym głosowaniu. Luquinhas przez cały rok udowadniał, jak ważną postacią jest w naszej drużynie. Jego rajdy z piłką są zmorą dla wszystkich obrońców naszych rywali. Nic dziwnego. Zatrzymać rozpędzonego Luquinhasa nie jest łatwo. 

Zdjęcie
Udostępnij

Autor

Przemysław Gołaszewski

15razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.