Reprezentacja: Wygrana Polski z Wyspami Owczymi, 45 minut Pawła Wszołka - Legia Warszawa
Plus500
Reprezentacja: Wygrana Polski z Wyspami Owczymi, 45 minut Pawła Wszołka

Reprezentacja: Wygrana Polski z Wyspami Owczymi, 45 minut Pawła Wszołka

W meczu el. do mistrzostw Europy rozegranym w czwartek na Stadionie Narodowym w Warszawie, reprezentacja Polski pokonała Wyspy Owcze 2:0. W drugiej połowie na boisku - po sześciu latach przerwy - pojawił się legionista Paweł Wszołek.

Autor: Janusz Partyka

Fot. Łączy Nas Piłka

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Janusz Partyka

Fot. Łączy Nas Piłka

W meczu el. do mistrzostw Europy rozegranym w czwartek na Stadionie Narodowym w Warszawie, reprezentacja Polski pokonała Wyspy Owcze 2:0. W drugiej połowie na boisku - po sześciu latach przerwy - pojawił się legionista Paweł Wszołek.

 

W rozegranym w czwartek wieczorem meczu el. do mistrzostw Europy reprezentacja Polski pokonała Wyspy Owcze 2:0 (0:0). W spotkaniu na Stadionie Narodowym w Warszawie długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, ostatecznie jednak piłkarze trenera Fernando Santosa wygrali 2:0. Obydwa trafienia były udziałem Roberta Lewandowskiego - w 73. minucie z rzutu karnego i dziesięć minut później z gry. W kadrze na ten mecz znalazło się dwóch legionistów - Bartosz Slisz i Paweł Wszołek. Ten drugi na boisku pojawił się po przerwie. Wahadłowy Wojskowych popisał się kilkoma niezłymi akcjami, a także obejrzał żółtą kartkę.

 

Po tym spotkaniu Polska wyprzedziła w tabeli Mołdawię i zajmuje 3. miejsce - za Czechami i Albanią. Czwartkowy mecz tych drużyn zakonczył się wynikiem 1:1, a całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził inny legionista - Ernest Muci. Kolejna potyczka Biało-czerwonych odbędzie się w niedzielę. O godz. 20:45 zmierzą się oni w Tiranie z Albanią.

Zdjęcie

E. do mistrzostw Europy:

Polska - Wyspy Owcze 2:0 (0:0)
Bramki: Lewandowski (73. k, 83.)

 

Polska: Szczęsny - Bereszyński (60' Szymański), Bednarek, Kiwior, Kędziora - Skóraś (46' Wszołek), Krychowiak (80' Szymański), Zieliński, Kamiński (87' Grosicki) - Lewandowski, Milik (60' Świderski)

 

Wyspy Owcze: Lamhauge - Sørensen (75' Danielsen), Askham, Færø, Nattestad, Davidsen - Vatnhamar, Joensen (75' Andreasen), Vatnhamar (88' Radosavljević), Bjartalíð (61' K. Olsen) - Edmundsson (61' B. Olsen)

 

Żółte kartki: Krychowiak, Wszołek - Nattestad

Udostępnij

Autor

Janusz Partyka

16razyMistrz Polski
20razyPuchar Polski
5razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.