Rezerwy/Legia U18: Wysokie zwycięstwo Legii II z Błonianką Błonie, porażka juniorów w CLJ - Legia Warszawa
Plus500

Piłkarze rezerw Legii w meczu 12. kolejki III ligi pokonali Błoniankę Błonie 6:2. Po dwa gole dla drużyny trenera Marka Gołębiewskiego strzelili Dawid Dzięgielewski i Kacper Kostorz, zaś po jednym trafieniu zanotowali Tomasz Nawotka i Wiktor Kamiński. Z kolei piłkarze Legii U18 przegrała w meczu wyjazdowym Centralnej Ligi Juniorów z SMS-em Łódź 1:2.

Autor: Janusz Partyka

Wojskowi - wzmocnieni czterema piłkarzami z kadry pierwszej drużyny: Lindsayem Rose, Yuri Ribeiro, Bartłomiejem Ciepielą i Kacprem Kostorzem - bardzo szybko ustawili sobie mecz, strzelając już w pierwszym kwadransie trzy gole. Najpierw, w 4. minucie, do siatki trafił Dawid Dzięgielewski, siedem minut później wynik podwyższył Kacper Kostorz, a po kolejnych dwóch minutach Dzięgielewski minął bramkarza i zdobył trzecią bramkę dla Legii. W pierwszej połowie goście potrafili odpowiedzieć tylko jednym golem autorstwa Marcina Szymczaka.

Zdjęcie

Po zmianie mecz się wyrównał i do 70. minuty nie działo się nic ciekawego. Ale właśnie 20 minut przed zakończeniem spotkania legioniści znów przyspieszyli i... zdobyli kolejne trzy bramki w sześć minut. Ich autorami byli kolejno Kacper Kostorz, Tomasz Nawotka i Wiktor Kamiński, który pokonał bramkarza rywali efektownym strzałem piętą. Goście zmniejszyli rozmiary porażki w 91. minucie, kiedy to gola strzelił Jan Krawczyk. Ostatecznie rezerwy Legii pokonały w Książenicach Błoniankę Błonie 6:2. Kolejny ligowy mecz Wojskowi rozegrają w najbliższą środę, 13 października, o godz. 16:00 - z rezerwami Jagiellonii w Białystoku.

Zdjęcie

Legia II Warszawa - Błonianka Błonie 6:3 (3:1)
Bramki: Dzięgielewski (4, 13), Kostorz (11, 70), Nawotka (73), Kamiński (76) - Szymczak (21), Krawczyk (91)

Legia II: Kikolski – Rose (74' Matsenko), Astiz, Widejko – Nawotka, Noiszewski, Ciepiela (74' Kamiński), Ribeiro – Gomes (60' Pierzak), Dzięgielewski (74' Ciach), Kostorz

Żółte kartki: Rose, Widejko - Szymczak

Zdjęcie

Z kolei w meczu 9. kolejki Centralnej Ligi Juniorów piłkarze Legii U18 ulegli na wyjeździe SMS-owi Łódź 1:2. Jedynego gola dla drużyny trenera Grzegorza Szoki strzelił Fryderyk Janaszek. Juniorzy zajmują piąte miejsce w tabeli i tracą sześć punktów do lidera, Cracovii. W niedzielę, 17 października o godz. 11:00, Wojskowi zmierzą się u siebie ze Śląskiem Wrocław w kolejnym spotkaniu CLJ.

SMS Łódź – Legia Warszawa 2:1 (1:0)
Bramka dla Legii: Janaszek

Legia: Wodzicki – Winiarski, Kieraś, Wnorowski, Pacek – Knera, Bek, Strzałek – Staniszewski, Janaszek, Kiedrowicz