RUUUSZYLI! Legioniści rozpoczęli w LTC przygotowania do nowego sezonu [ZDJĘCIA]
W poniedziałek z samego rana legioniści rozpoczęli przygotowania do sezonu 2025/26. W Legia Training Center stawiło się dziś 32 zawodników, pozostali gracze dołączą do zespołu w późniejszym terminie. Zawodnicy rozpoczęli dzień o godzinie 7:30 - w podziale na grupy - pod okiem sztabu i fizjoterapeutów piłkarze rozpoczęli szczegółowe badania, testy wydolnościowe oraz sprawnościowe.
Autor: Janusz Partyka
Fot. Jakub Wydra
- Udostępnij
Autor: Janusz Partyka
Fot. Jakub Wydra
W poniedziałek z samego rana legioniści rozpoczęli przygotowania do sezonu 2025/26. W Legia Training Center stawiło się dziś 32 zawodników, pozostali gracze dołączą do zespołu w późniejszym terminie. Zawodnicy rozpoczęli dzień o godzinie 7:30 - w podziale na grupy - pod okiem sztabu i fizjoterapeutów piłkarze rozpoczęli szczegółowe badania, testy wydolnościowe oraz sprawnościowe.
O godzinie siódmej rano Wojskowi - po trzytygodniowych urlopach - po raz pierwszy spotkali się w Legia Training Center rozpoczynając okres przygotowawczy do nowego sezonu 2025/26. Na początek legionistom pobrano do badania krew, każdy z nich przeszedł także ocenę kardiologiczną na podstawie m.in badań EKG. W siłowni piłkarze poddali się testom fizjologicznym, biomechanicznym, żywieniowym, a także wytrzymałościowym. Poniedziałek był pierwszym dniem badań i testów piłkarzy trenera Edwarda Iordănescu, które odbywają się w ośrodku w Książenicach. Także w kolejnych dniach - oprócz treningów - legioniści odbędą badania wytrzymałościowe, sprawnościowe oraz profilujące ich pod kątem letniego okresu przygotowawczego.
/777cab38-18b4-4ae2-a11e-6a134a8542ab/1750082402_16-06-2025-testy-l1-JW0037.jpg)
Pomieszczenia fizjoterapeutów w LTC oraz siłownia zostały przystosowane na potrzeby poniedziałkowych testów. Zadaniem trenerów przygotowania fizycznego, fizjoterapeutów oraz sztabu medycznego, było m.in. określenie ogólnej kondycji fizycznej zawodników, ryzyka odniesienia urazów oraz odpowiednie wyprofilowanie jednostek treningowych. Podczas kilkudniowych testów sprawdzeniu poddadzą między innymi siłę mięśni nóg oraz stawów kolanowych zawodników z wykorzystaniem Biodexu. Na piłkarzy czekają także badania fizjoterapeutyczne, stabilizacyjne oraz te, określające siłę ekscentryczną przywodzicieli uda i mięśni kulszowo-goleniowych. Z kolei w badaniu TMS fizjoterapeuci sprawdzą sztywność i napięcie poszczególnych mięśni, skupią się również na zakresie ruchu stawów oraz testach izometrycznych.
/777cab38-18b4-4ae2-a11e-6a134a8542ab/1750082426_16-06-2025-testy-l1-JW0111.jpg)
Dodatkowo legioniści będą przechodzić przez specjalnie przygotowane „stacje” z wykorzystaniem m.in. z rowerków stacjonarnych, gum, mat oraz sztang. Niektórzy zawodnicy, głównie ci wracający po kontuzjach, odbyli także pierwsze indywidualne zajęcia na boisku. Po poniedziałkowych badaniach i sprawdzeniu wszystkich parametrów legioniści udali się na posiłek. We wtorek podopieczni Edwarda Iordănescu odbędą w LTC kolejne testy oraz trening. Zapraszamy do obejrzenia poniedziałkowych zdjęć z przyjazdu, testów oraz badań legionistów.
Autor
Janusz Partyka