Testy i badania piłkarzy Legii [ZDJĘCIA] - Legia Warszawa
Plus500
Testy i badania piłkarzy Legii [ZDJĘCIA]

Testy i badania piłkarzy Legii [ZDJĘCIA]

W poniedziałek rano piłkarze Legii Warszawa pojawili się na obiektach Legia Training Center. Mistrzowie Polski przez najbliższe dwa dni będą przechodzić badania i testy przed zbliżającym się sezonem 2021/22.

Autor: Mateusz Okraszewski

Fot. Mateusz Kostrzewa

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Mateusz Okraszewski

Fot. Mateusz Kostrzewa

W poniedziałek rano piłkarze Legii Warszawa pojawili się na obiektach Legia Training Center. Mistrzowie Polski przez najbliższe dwa dni będą przechodzić badania i testy przed zbliżającym się sezonem 2021/22. Po sprawdzeniu wszystkich parametrów zawodnicy stołecznej drużyny odbędą jednostkę treningową, która planowana jest na godzinę 14:00, przed meczem reprezentacji Polski na EURO 2020.

 

Po zjedzeniu śniadania, piłkarze Legii udali się na odpowiednie testy. Wojskowi w pierwszej kolejności udali się na badania krwi, a następnie każdy z graczy spotkał się z dietetykiem warszawskiego zespołu - Filipem Borysem, który przeprowadził test genetyczny NutriGen™ od firmy Fagron Genomics.

 

- Testy nutrigenetyczne są coraz częściej stosowanym badaniem w gabinetach dietetyków sportowych. Dają one obszerny obraz informacji na temat predyspozycji i obciążeń żywieniowych piłkarzy, rozpisanych na ponad stustronicowym raporcie. Z tego względu dietetyk sportowy może zaczerpnąć bardzo ważne i ciekawe informacje odnośnie ustalenia diety i rozpisania jadłospisu zawodników - mówi Product Manager Fagron Genomics Anna Marciniec.

 

- Dzięki tym testom możemy poznać metabolizm makroskładników, tłuszczy, węglowodanów, a także mikroskładników, czyli składników mineralnych. Dowiadujemy się również m.in. o wpływie aktywności fizycznej na wagę piłkarza. Wszystkie te wyniki pomagają w prawidłowej ocenie dietetykowi. Może on w bardzo szybki sposób spersonalizować dietę i jadłospis zawodnikowi, dzięki czemu jego wydajność i wyniki sportowe będą jeszcze lepsze. Sam piłkarz będzie za to wiedział, po czym dobrze się czuje, czego unikać i jak prowadzić swój styl życia - dodała Anna Marciniec.

 

Test nutrigenetyczny NutriGen™ koncentrujący się na analizie 384 wariantów genetycznych związanych z odżywianiem,  aktywnością fizyczną, metabolizmem i zdrowym stylem życia. Wyniki testu NutriGen™ uwzględniają wyniki takich obszarów jak m.in.: metabolizm makro i mikroskładników, ryzyko awitaminozy, możliwości detoksykacyjne organizmu, nietolerancje pokarmowe, wrażliwości na niektóre pokarmy, panel hormonalny i przeciwzapalny w organizmie.

 

Raport analizy genetycznej przygotowywany jest przez grupę ekspercką w laboratorium Fagron Genomics w Hiszpanii. 

 

Kolejnym krokiem była wizyta w pokoju fizjoterapuetów. Legioniści byli wówczas badani pod kontem postawy i mobilności, a sama anliza parametrów miała wykluczyć ewentualne problemy mięśniowe. Ostatnim przystankiem podczas poniedziałkowych badań Wojskowych było spotkanie z Radosławem Gwiazdą w siłowni w LTC.

 

W LTC pierwszy raz po zakończeniu sezonu 2020/21 stawił się Filip Mladenović. Wieczorem do Warszawy przyleci Jasurbek Yakshibaev, u którego powtórzony test na obecność wirusa COVID-19 dał wynik negatywny. Obecni byli także zawodnicy, którzy w ostatnich dniach trenowali na mniejszych obciążeniach: Bartosz Slisz, Andre Martins i Artur Jędrzejczyk. Do zespołu dołączył również Joel Abu Hanna, który w ostatnich dniach przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Izraela.

Zdjęcie z galerii nr 1
1 / 27
Udostępnij

Autor

Mateusz Okraszewski

16razyMistrz Polski
20razyPuchar Polski
5razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.