Plus500
Siatkówka: Legia zwycięzcą City Volley Cup 2020

Siatkarze Legii Warszawa zwyciężyli w 6. edycji turnieju City Volley Cup. W imprezie rozgrywanej w hali OSiR Mokotów byli zdecydowanie najlepsi, nie tracąc w trzech spotkaniach ani jednego seta.

Autor: Siatkowka.legia.com

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Turniej rozpoczął się od meczu w którym Legia pokonała UMKS MOS Wola Warszawa 3:0. Wojskowi dominowali nad rywalem, czego najlepszą ilustracją jest wynik trzeciego seta w którym Legia zwyciężyła 25:10. W drugim sobotnim porannym meczu Camper Wyszków po pięciosetowej rywalizacji pokonał Metro Warszawa. W spotkaniu nie zabrakło emocji, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Duża rotacja zawodników na boisku pozwoliła obu trenerom na sprawdzenie umiejętności zawodników przed startem sezonu ligowego.

Wieczorna sesja rozpoczęła się ponownie od pięciosetowej batalii. Tym razem Camper pokonał UMKS MOS Wolę Warszawa. Kiedy w ostatnim sobotnim meczu Legia pokonała Metro 3:0 stało się jasne, że o zwycięstwie w turnieju zadecyduje niedzielny mecz pomiędzy Legią, a Camperem. Wcześniej jednak rywalizację o 3. miejsce stoczyły ekipy Metra i MOSu. Metro wygrało gładko 3:0 zajmując 3. miejsce w turnieju.

W ostatnim meczu turnieju Legia pewnie pokonała Camper 3:0 pieczętując swoje zwycięstwo w City Volley Cup 2020. Było to trzecie zwycięstwo Legii w historii CVC. Puchary najlepszym drużynom wręczył Krzysztof Rosiński, Dyrektor OSiR Mokotów, współorganizatora wydarzenia. Trenerzy zespołów podkreślali wspaniałą wartość szkoleniową turnieju. Należy wskazać, że wszystkie zespoły występujące w tegorocznej edycji zmierzą się w rozgrywkach ligowych, które wystartują już 26 września.