Plus500
SOCIOS.COM Q&A

SOCIOS.COM Q&A

Przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi związane z Socios.com.

Autor: Legia Warszawa

Fot. LW

  • Udostępnij

Autor: Legia Warszawa

Fot. LW

1. Czym jest Socios?
To pierwsza tego typu aplikacja dla sportowych pasjonatów. Socios.com przybliża do ulubionej drużyny, pozwalając Ci głosować i decydować w sprawach istotnych dla klubu. Oddając swój głos masz wpływ na finalną decyzję. Aplikacja proponuje świetne rozwiązanie na zaangażowanie kibiców w życie klubu, szczególnie tych, którzy kibicują drużynie z większej odległości. 

 

2. Co poza możliwością głosowania daje aplikacja Socios?
Otrzymujesz także dostęp do wyjątkowych nagród, przeżyć jedynych w swoim rodzaju, ekskluzywnych artykułów promocyjnych czy specjalnych wyzwań w dniach meczowych. Sprawdź oficjalny profil Socios.com na Twitterze lub Instagramie, żeby poznać innych kibiców, którzy już z nich skorzystali.

 

3. Na jakiego typu decyzje będziesz miał wpływ? 
Temat ankiety jest wybierany przez klub, ale możliwości są niezliczone. Na przykład pod głosowanie zostaje poddany wybór twarzy kampanii klubu czy gościa na specjalny event.

 

4. Jak więc możesz zagłosować? 
W imieniu klubu, Socios.com generuje podaż na cyfrowe aktywa – nazywamy je Fan Tokenami. Te Fan Tokeny będą Twoim prawem do głosu, ale także dadzą Ci dostęp do niezwykłych nagród.

 

5. Czym są Fan Tokeny? 
Fan Tokeny to cyfrowe aktywa, które reprezentują Twoją własność praw do głosu. Raz nabyte, pozostają w Twoim posiadaniu tak długo, jak klub pozostanie na platformie Socios.com lub kiedy zdecydujesz o ich sprzedaży. Możesz to zrobić na wewnątrzaplikacyjnym rynku Socios.com.

 

6. Ile Fan Tokenów potrzebujesz, aby zagłosować? 
Jeden Fan Token odpowiada jednemu prawu do głosu w każdej ankiecie, którą opublikuje klub. Twój Fan Token nie osiąga statusu „wykorzystanego" po zagłosowaniu w ankiecie, co oznacza, że liczba Twoich Fan Tokenów nie zmniejszy się kiedy zagłosujesz. W rzeczywistości, im więcej głosujesz i wchodzisz w interakcje na aplikacji, tym więcej punktów zdobywasz, wspinając się na kolejne poziomy członkostwa. 

 

7. Czy mogę posiadać więcej niż jeden Fan Token? 
Tak. Im więcej Fan Tokenów posiadasz, tym większy masz wpływ, ponieważ każdy Fan Token daje Ci jeden głos. Na przykład, jeśli masz dziesięć Fan Tokenów, twój głos będzie wart dziesięciokrotnie w każdej ankiecie. Jednakże, każdy klub narzuca górny limit na to, ile każdy użytkownik może wykorzystać Fan Tokenów w poszczególnym głosowaniu, aby zapewnić, że nikt nie zadecyduje sam o danej sprawie.

 

8. Czy za każdym razem kiedy chcesz zagłosować musisz kupić nowy Fan Token? 
Nie. Posiadanie Fan Tokena daje Ci prawo do głosu, a nie pojedynczy głos. Zatem nawet z jednym Fan Tokenem możesz zagłosować w każdej ankiecie opublikowanej przez Twój klub. Twoje Fan Tokeny nigdy nie osiągną statusu „wykorzystanych" przez głos, więc Twoje saldo może się zmniejszyć tylko kiedy zdecydujesz aby sprzedać swoje Fan Tokeny bądź zakupić klubowe gadżety, akcesoria czy też inne usługi w zamian.

 

9. Jak nabyć Fan Tokeny? 
Fan Tokeny można kupić bezpośrednio w aplikacji. Socios.com używa kryptowaluty nazwanej $CHZ, którą najpierw musisz zakupić. Zrobisz to bezpośrednio w aplikacji - to prosty proces, do którego potrzebujesz swojej karty debetowej lub kredytowej powyżej 100 EUR. Fan Tokeny można też nabyć za darmo, polując na nie poprzez użycie rzeczywistości rozszerzonej (ang. augmented reality, w skrócie AR technology) w aplikacji. Można je też zarobić przykładowo poprzez interakcję w aplikacji.

 

10. Ile kosztują Fan Tokeny? 
Ceny Fan Tokenów w momencie pierwszej emicji Fan Tokenów (ang. Fan Token Offering), są ustalone na niskim poziomie, aby zapewnić, że są zarówno w przystępnej cenie jak i osiągalne dla wszystkich kibiców. Jeśli Fan Token zostaje sprzedany na wewnątrzaplikacyjnym rynku, cena jest ustalana przez sprzedawcę i/bądź determinowana przez podaż i popyt. Zapamiętaj, że cena Fan Tokenów jest połączona z $CHZ, a nie z tradycyjnymi walutami jak złotówki, funty, euro, czy dolary. 

 

11. Kiedy mogę zakupić $LEG? 
$CHZ będą dostępne na licznych giełdach kryptowalut lub bezpośrednio na aplikacji po wypuszczeniu $LEG na rynek.

 

12. Czy jest to bezpieczne? 
Cały sens blockchainu polega na pozwoleniu ludziom na dzielenie się cennymi danymi w poczuciu bezpieczeństwa. Takie przechowywanie danych wymaga użycia zaawansowanej matematyki i innowacyjnych zasad dotyczących oprogramowania, które są nadzwyczajnie trudne dla hakerów do zmanipulowania. Ponadto, poprzez tworzenie publicznego rejestru informacji, który jest oparty na połączeniach pomiędzy pojedynczymi użytkownikami, blockchain zapewnia bezpieczeństwo i integralność danych nie myląc się w ani jednym punkcie. 

 

13. Co się dzieje w przypadku, kiedy nie chcesz już mieć Fan Tokenów? 
Możesz je sprzedać na wewnątrzaplikacyjnym rynku. 

 

14. Jak mogę pobrać aplikację Socios.com?
Aplikację możesz pobrać zarówno na iOS jak i na Androidzie.

 

15. Kiedy będzie miało miejsce FTO Legii Warszawa?
FTO $LEG będzie miała miejsce 4 maja 2021 roku.

Udostępnij

Autor

Legia Warszawa

16razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.