Plus500
Stadion Legii wśród warszawskich punktów szczepień powszechnych

Stadion Legii wśród warszawskich punktów szczepień powszechnych

Stadion Legii jest największą z czterech lokalizacji na terenie Warszawy, gdzie od piątku, 14 maja otworzono punkt szczepień powszechnych. Na miejsce będzie można wygodnie dojechać transportem publicznym. Szczegółowe informacje o tym, jak zarejestrować się na szczepienie, znajdują się na stronie warszawszczepi.pl.

Autor: LW

Fot. Mateusz Kostrzewa

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: LW

Fot. Mateusz Kostrzewa

Stadion Legii jest największą z czterech lokalizacji na terenie Warszawy, gdzie od piątku, 14 maja otworzono punkt szczepień powszechnych. Na miejsce będzie można wygodnie dojechać transportem publicznym. Szczegółowe informacje o tym, jak zarejestrować się na szczepienie, znajdują się na stronie warszawaszczepi.pl

 

Warszawskie punkty szczepień powszechnych działają od poniedziałku do niedzieli w godz. 8.00-18.00 w czterech lokalizacjach:

na stadionie Legii, ul. Łazienkowska 3;

w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21;

w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Ossowskiego 25;

w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a.

 

– Uruchomienie warszawskich punktów szczepień powszechnych to świetna wiadomość dla wszystkich mieszkańców. Szczepienia pomagają chronić nas i naszych bliskich przed śmiertelnym zagrożeniem. To również szansa na jak najszybszy powrót do normalności. Cztery nowe punkty dołączą do ponad 60 miejskich przychodni, gdzie również można się zaszczepić – blisko domu i bez kolejek - mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

 

Jak podkreśla Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy, do nowo uruchomionych punktów szczepień powszechnych do końca maja trafi ponad 80 tys. szczepionek firm Pfizer oraz Johnson & Johnson. Rekomendowane jest, aby na szczepienie przyjść 15 minut przed wyznaczoną godziną.

 

Jak zarejestrować się na szczepienie?

  • Na szczepienie przeciw COVID-19 można się rejestrować na cztery sposoby:
  • zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię pod numer 989,
  • zarejestrować się na stronie pacjent.gov.pl,
  • wysłać SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie,
  • skontaktować się z wybranym punktem szczepień i umówić termin szczepienia.

 

Miejski portal informacyjny

 

Pod adresem warszawaszczepi.pl znajdują się informacje, jak zarejestrować się na szczepienie w warszawskich punktach szczepień oraz bezpośredni link do automatycznej rejestracji. Na stronie jest również dostępny wykaz wszystkich warszawskich punktów szczepień przeciw COVID-19.

Z kolei osoby, które chcą zostać wolontariuszami w warszawskim punkcie szczepień powszechnych mogą zgłaszać się na stronie ochotnicy.waw.pl.

 

Warszawski Transport Publiczny zawiezie na szczepienia

 

Do wszystkich punktów szczepień powszechnych można dotrzeć Warszawskim Transportem Miejskim.

Dojazd do stadionu Legii zapewni specjalna linia autobusowa 901, która będzie kursowała z Dworca Centralnego, przez centrum miasta, z dogodnymi przesiadkami z obu linii metra. Autobusy linii 901 będą kursowały w godzinach 7.30 – 18.40 co 15 minut; w niedzielę 16 maja wyjątkowo do godziny 12.45. Oprócz specjalnie uruchomionej linii dojazd do stadionu Legii zapewniają również autobusy: 107, 108, 138, 143, 151, 159, 162, 182, 187, 188, 411, 502, 514, 520, 523 i 525, które zatrzymują się na przystanku „Rozbrat”. Powrót do centrum miasta umożliwiają również linie 109 i 171.

 

#SzczepimySięNaLegii

#GotowiDoPomocy

 

Jak dojechać na stadion:

Zdjęcie

Szlaki komunikacyjne wewnątrz stadionu:

Zdjęcie
ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
Udostępnij

Autor

LW

16razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.