Władze klubu

  Władze klubu

  Kadra zarządzająca klubu Legia Warszawa
  Główny sponsor Fortuna
  • Udostępnij

  Dariusz Mioduski – Prezes Zarządu

  Prezes Zarządu Legii Warszawa i właściciel 100 procent akcji Klubu jest inwestorem i przedsiębiorcą z bogatym doświadczeniem zarządzającym, transakcyjnym i regulacyjnym. Realizował wiele międzynarodowych projektów w sektorach surowców naturalnych, energetyki, infrastruktury i wysokich technologii.

  W latach 1997-2007 Dariusz Mioduski był partnerem kancelarii CMS Cameron McKenna w Londynie, a w latach 1991-1997 pracował w nowojorskim i warszawskim biurze White & Case, oraz w Vinson & Elkins w Houston. Między 2007 a 2013 rokiem zarządzał Kulczyk Investments S.A., największą grupą kapitałową w Polsce.
   

  Dariusz Mioduski jest wiceprezesem Zarządu European Club Association (ECA) skupiającej największe kluby piłkarskie Europy, członkiem UEFA Club Competitions Committee oraz członkiem Harvard Law School Dean's Advisory Board. Zasiada również w zarządach i radach nadzorczych spółek związanych z działalnością inwestycyjną należącej do niego spółki Radwan Investments.

  Dariusz Mioduski jest doktorem prawa Uniwersytetu Harvarda oraz posiada dyplom Uniwersytetu St Thomas w Houston.

  Jarosław Jurczak – Wiceprezes Zarządu

  Nadzoruje bezpośrednio dział finansów, prawny i administracyjny. Zaangażowany jest w nadzór prawny nad strukturą grupy kapitałowej, wsparcie procesów budżetowania i controlingu, finansowanie przedsięwzięć grupy oraz inwestycje zewnętrzne. Między październikiem 2014 r.  a marcem 2017 r. był członkiem Rady Nadzorczej Legia Warszawa, a od marca 2017 r. do czerwca 2019 r. jej Przewodniczącym.


  Jarosław Jurczak jest dyrektorem zarządzającym w Radwan Investments, firmie inwestycyjnej i holdingowej koncentrującej się sektorach usług nieruchomościowych, mediów, rozrywki, sportu i technologii. W latach 2007 a 2014 współpracował z Dariuszem Mioduskim przy realizacji projektów infrastrukturalnych, międzynarodowych transakcjach fuzji i przejęć oraz przedsięwzięciach inwestycyjnych w sektorze ropy naftowej i gazu oraz energetyki. 


  Wcześniej pracował jako prawnik w departamencie EPC CMS Cameron McKenna w Warszawie, oraz jako stażysta w American Enterprise Institute for Public Policy Research w Waszyngtonie. W trakcie studiów doktoranckich w Interuniversity Centre for Comparative Analysis of Law, Economics & Institutions Uniwersytetu w Turynie był stypendystą Fondazione CRT w ramach którego zrealizował staż badawczy na University of California w Berkeley. Jarosław jest absolwentem stosunków międzynarodowych w Szkole Głównej Handlowej oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

  Jarosław Jankowski - Członek Zarządu

  Nadzoruje obszar bezpieczeństwa Klubu oraz odpowiada między innymi za relacje z Urzędem Miasta Warszawy, PZPN, MZPN oraz ze środowiskiem kibiców. Jest także Przewodniczącym Rady Nadzorczej koszykarskiej Legii.


  Jarosław Jankowski jest współwłaścicielem przedsiębiorstwa w branży nieruchomościowej oraz projektów start-up. Przez osiem lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu w Waryński S.A. Grupa Holdingowa. Wcześniej pracował jako Członek Zarządu spółki Polfa (Grupa Chemiczna Ciech S.A.).

  Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego. Z wyróżnieniem ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest także absolwentem Wyższej Szkoły Turystyki i Rekreacji w Warszawie przy AWF, gdzie ukończył kierunek: Zarządzanie w Kulturze Fizycznej – Manager Sportu.

  Tomasz Zahorski - Członek Zarządu


  Odpowiada za realizację projektu Legia Training Center, w tym rozwój jego badawczo-naukowej części Legia LAB oraz koordynację współpracy Klubu z organizacjami międzynarodowymi (ECA, UEFA i inne).

  Od 2017 roku jest Prezesem Zarządu Akademii Piłkarskiej Legii  Sp. z o.o. realizującej projekt Ośrodka Legii.

  Tomasz Zahorski jest menadżerem i prawnikiem z ponad 14-letnim doświadczeniem m.in. w projektach infrastrukturalnych i branży sportowej, w tym organizacji największych wydarzeń międzynarodowych i zarządzaniu obiektami wielofunkcyjnymi. Pracował w czołowych krajowych i międzynarodowych kancelariach prawnych. Zajmował wyższe stanowiska menadżerskie w spółkach zajmujących się koordynacją i przygotowaniem UEFA EURO 2012, zarządzaniem Stadionem Narodowym w Warszawie oraz w giełdowej grupie kapitałowej w sektorze deweloperskim i motoryzacyjnym. Od 2014 r. związany zawodowo z Legią Warszawa, której kibicuje od młodości.

  Wykładowca na International Football Business Institute, Vrije Universiteit Brussel. Wybierany na członka grup roboczych kolejnych kadencji w ramach European Club Association oraz aktywny w strukturach European Stadium and Safety Management Association.

  Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Prawa Niemieckiego przy Wydziale Prawa i Nauk o Państwie Uniwersytetu w Bonn, jak również Centrum Prawa Amerykańskiego przy współpracy z Levin College of Law University of Florida. Ukończył także Advanced Management Programme na IESE Business School, University of Navarra. Wpisany na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

  Anna Mioduska – Prezes Fundacji Legii


  Jako prezes utworzonej w 2015 roku Fundacji Legii odpowiada za społeczne zaangażowanie Klubu. Od marca 2017 jest  członkiem Rady Nadzorczej Legii Warszawa, a od lipca 2019 roku pełni rolę jej Przewodniczącej.

  Anna Mioduska jest radcą prawnym. Przez 7 lat pracowała w renomowanych kancelariach amerykańskich. Pełniła również funkcję General Counsel (Dyrektor ds. Prawnych) Grupy Nestle w Polsce.

  Od lat aktywnie angażuje się na rzecz organizacji pozarządowych. Współtworzyła i prowadziła w fazie wstępnej Artistic Vitamin Foundation – fundację promującą polskich artystów w Stanach Zjednoczonych. Współpracowała z Fundacją Polska-Haiti przy organizacji koncertu charytatywnego na rzecz ofiar trzęsienia ziemi. Była członkiem Board of Trustees i Governance Committee Szkoły Amerykańskiej w Warszawie. Przez wiele lat aktywnie działała jako członek Rady „Naszej Fundacji”.

  Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Prawa i Administracji).

  Pion Sportowy  Radosław Kucharski - Dyrektor Sportowy

  Jako szef pionu sportowego odpowiada za kompozycję I zespołu, sztabu trenerskiego, politykę transferową (zawodnicy przychodzący i odchodzący) oraz kwestie kontraktowe. Nadzoruje funkcjonowanie administracji sportowej Klubu.

  W Legii pracuje od 2008 roku najpierw w roli trenera Akademii, następnie skauta i szefa skautingu, z półroczną przerwą na pracę w Manchesterze United. Stanowisko dyrektora sportowego zajmuje od września 2018 roku.
   


  Tomasz Kiełbowicz - Dyrektor Skautingu


  Współpracując z dyrektorem sportowym, koordynuje i planuje pracę skautów, przedstawia analizy skautingowe, uczestniczy w procesie obserwacji zawodników oraz rekomenduje transfery.

  Jako piłkarz 12 lat grał przy Łazienkowskiej, trzykrotnie zdobywając tytuł Mistrza Polski. Po zakończeniu kariery, w 2013 roku, wszedł w strukturę działu sportu jako skaut.
   


  Jacek Zieliński - Dyrektor Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa


  Jacka Zieliński jako Dyrektor Akademii zajmuje się selekcją zawodników i przeprowadzaniem ich przez kolejne etapy rozwoju, zarządzaniem procesami transferowymi, kwestiami kontraktowe oraz utrzymywaniem relacji z rodzinami i menadżerami piłkarzy

  Jacek Zieliński to jedna z ikon Legii Warszawa. Był kapitanem i czołowym zawodnikiem przełomu XX i XXI w., uczestnikiem fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA oraz 60-krotnym reprezentantem Polski. Po zakończeniu kariery pełnił role trenera klubów Ekstraklasy (w tym dwukrotnie Legii), asystenta selekcjonera reprezentacji Polski oraz dyrektora sportowego.
   


  Richard Grootscholten - Dyrektor Wykonawczy Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa


  Odpowiada za rozwój organizacyjno-szkoleniowy Akademii, m.in.: zarządzanie strukturą, procesami szkolenia zawodników, doborem oraz szkoleniem trenerów, inicjowaniem oraz nadzorem nowych projektów rozwojowych. Richard Grootscholten, tworząc zespół zarządzający Akademią wspólnie z Jackiem Zielińskim, będzie nadzorował jej przeniesienie do Legia Training Center w 2020 roku.

  Richard Grootscholten ma 30-letnie doświadczenie w pracy z młodzieżą. Był dyrektorem Akademii Feyenoordu Rotterdam (2016-2019), wcześniej pełnił identyczną funkcję w Akademii KGHM Zagłębia Lubin (2013-2015) i  Sparcie Rotterdam (2005 - 2010).


  Nadzór nad całością pionu sportowego sprawuje prezes Dariusz Mioduski. 

  Udostępnij
  14razyMistrz Polski
  19razyPuchar Polski
  4razySuperpuchar Polski
  pobierz oficjalną aplikację klubu
  © Legia Warszawa S.A.Wszelkie prawa zastrzeżone.