Wszyscy Do Wioseł - Legia Warszawa
Plus500
Wszyscy Do Wioseł

  Wszyscy Do Wioseł

  Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

  24 listopada Fundacja Legii zorganizuje piątą edycję charytatywnych regat na wioślarskich ergometrach #WszyscyDoWioseł (WDW). W tym roku zebrane środki trafią do Fundacji Daj Herbatę, która od lat opiekuje się osobami w kryzysie bezdomności, aktywizuje je i pomaga w wychodzeniu z bezdomności. Dodatkowo fundacja nagłaśnia ten poważny problem społeczny i uczy jak nieść skuteczną pomoc. Dzięki WDW każdy może pomóc osobom bezdomnym, do akcji można się włączyć na kilka sposobów – zostając sponsorem, zgłaszając do regat czteroosobową drużynę i wpłacając opłatę startową albo pomagając jako wolontariusz w organizacji wydarzenia.

   

  Regaty wsparcia. Płyniemy dla tych, którzy potrzebują Domu.

   

  Charytatywne wiosłowanie odbędzie się na stadionie warszawskiej Legii w czwartek, 24 listopada w godzinach 9.00 - 19.00. W wielkiej wioślarskiej i jednocześnie dobroczynnej sztafecie wystartuje 120 załóg, każda będzie się składać z czterech zawodników. Załogi będą wiosłować w 10-minutowych zmianach. Wśród uczestników będą influencerzy, sportowcy i dziennikarze.

   

  Środki zebrane w tegrocznej edycji akcji w całości trafią do Fundacji Daj Herbatę, która od 2015 roku nieprzerwanie pomaga i działa na rzecz osób doświadczających bezdomności.

   

  #WszyscyDoWioseł to projekt, który od pierwszej edycji procentuje dobrem. Wielką wartością tej formy pomagania jest połączenie sportu – bo to w końcu prawdziwe ściganie na ergometrach – z konkretną formą wsparcia, edukacją i uwrażliwianiem na ważne problemy społeczne. W tym roku będziemy pomagać Fundacji Daj Herbatę oraz jej podopiecznym, osobom bezdomnym, na których sytuację warto zwrócić uwagę i pomóc wyjść z kryzysu. Dzięki Fundacji Legii, jej oddanym wolontariuszom, partnerom i projektom takim jak #WszyscyDoWioseł dajemy im nadzieję na zmianę swojego życia – mówi Anna Mioduska, Prezes Fundacji Legii.

   

  Każdy może dołączyć do zbiórki na rzecz Fundacji Daj Herbatę zgłaszając swoją czteroosbową osadę do regat. Zgłoszenia przyjmowane są pod dedykowanym adresem wdw@legia.pl Ważne – o dostaniu się na listę ztartować będzie decydować kolejność zgłoszeń.

   

  Na potrzeby tegorocznej akcji WDW Fundacja Legii przygotowała różne pakiety dla sponsorów i partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące współpracy można uzyskać pisząc maila na adres sponsoring@fundacjalegii.pl

  Zdjęcie

  Historia akcji #WDW

   

  Regaty Wszyscy Do Wioseł to flagowa akcja Fundacji Legii, która na stałe weszła w repertuar najważniejszych wydarzeń charytatywnych przy Łazienkowskiej 3. Do tej pory odbyły się cztery edycje, podczas których Fundacja Legii zebrała:

   

  w 2015 roku – 40 000 zł na zakup ergometrów do treningów dla osób niepełnosprawnych, podopiecznych Fundacji Akademia Integracji;

  w 2017 roku – wspólnie z Dobrzy Ludzie – Kibice Legii Dzieciom i Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa, 240 000 zł na zakup nowej karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka;

  w 2018 roku – 125 000 zł na zakup sprzętu medycznego i wyposażenia hospicjum onkologicznego św. Krzysztofa;

  w 2019 roku – 150 000 zł na zakup łóżek dla Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie;

  Małe kroki, wielkie zmiany

   

  Akcja “Daj herbatę” została zainicjowana przez Katarzynę Nicewicz (nominowaną w tym roku do tytułu Warszawianka Roku 2022) ponad 10 lat temu, a w 2015 roku przerodziła się w fundację o tej samej nazwie. Wiele osób kojarzy fundację i jej wolontariuszy z akcji przy Dworcu Centralnym, gdzie regularnie, w każdy poniedziałek o godzinie 19 rozdają zupę, ubrania i inne potrzebne rzeczy osobom doświadczającym bezdomności. Jednak misją fundacji jest nie tylko zapewnienie osobom w kryzysie bezdomności regularnych posiłków, opieki higienicznej i sanitarnej czy odzieży, ale też niesienie im pomocy terapeutycznej, socjalnej, medycznej oraz prawnej.

   

  Pomoc Fundacji Daj herbatę płynąca z projektu WDW jest o tyle istotna, że fundacja utrzymuje się głównie z dobrowolnych datków, a jej działalność opiera się na gronie wolontariuszy, osób wielkiego serca i dobrych firm, którzy od lat mają chęć pomagania, poświęcają się dla innych i nie oczekują niczego w zamian.

   

  Fundacja zapewniając kompleksowe wsparcie osobom w kryzysie bezdomności i osobom, które bezdomnością są zagrożone prowadzi również Centralny Punkt Integracji. Miejsce w którym rozwiązuje się wiele codziennych, życiowych problemów osób bezdomnych, a także wspiera ich integrację. Trafiają do niego osoby mające za sobą różne traumatyczne przeżycia – które były molestowane, doświadczyły przemocy fizycznej i psychicznej czy wychowywały się w rodzinach z problemami alkoholowymi. Fundacja każdego dnia wyciąga rękę do osób z depresją, z uzależnieniami, z długami, ale przede wszystkim borykających się z samotnością. Każda z tych osób to oddzielna, inna historia.

   

  Fundacja Legii

   

  Od ponad 7 lat fundacja tworzy i realizuje programy oraz projekty wsparcia, edukacji, integracji i budowania wspólnoty skierowane do dzieci i młodzieży, osób chorych i zagrożonych wykluczeniem w całej Polsce, szczególnie związanych ze społecznością Legii.

  Misją Fundacji Legii jest udzielanie wsparcia, niesienie nadziei oraz budowanie wspólnoty, aby pomóc słabszym i potrzebującym podnieść się, uwierzyć w siebie i zwyciężać.

   

  KONTAKT DO MEDIÓW

  Monika Majcher

  Heima Studio PR

  E: monika.majcher@heimastudio.pl

  T: +48 728 120 011

   

  ZdjęcieZdjęcieZdjęcie
  Udostępnij
  16razyMistrz Polski
  20razyPuchar Polski
  5razySuperpuchar Polski
  pobierz oficjalną aplikację klubu
  App StoreGoogle PlayApp Gallery
  © Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.