Wy pytacie, my odpowiadamy - Legia Warszawa
Plus500
Wy pytacie, my odpowiadamy

Wy pytacie, my odpowiadamy

Ostatnie 3 tygodnie to mnóstwo pytań od kibiców w sprawie zmian m.in. na stronie Legia.com. Odpowiadamy na najczęstsze z nich.

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Od czasu, gdy wystartowała nowa odsłona Legia.com, to co dzieje się w aktywności klubu w strefie digital stało się tematem ożywionych dyskusji fanów. Zebraliśmy te najczęściej pojawiające się wątpliwości i pytania. Odpowiedzi znajdziecie poniżej. 

  1. Dlaczego pojawiła się nowa strona Legia.com? 

Nowa strona internetowa powstała jako odpowiedź na zmianę w sposobie korzystania z internetu przez kibiców. W tym roku już ponad 70 proc. ruchu na Legia.com pochodziło z urządzeń mobilnych. Dotychczasowa strona była budowana w czasach, gdy nie myślano o tych, którzy przeglądają ją z urządzeń mobilnych. Ci, którzy korzystali z niej na komórkach, części strony w ogóle nie widzieli! Na nowej stronie Legia.com postawiliśmy również na treści wideo. To też nie nasze widzimisię – statystyki pokazują, że to takie materiały są coraz częściej oglądane, także przez kibiców. Po co czytać długi tekst o tym, jak piłkarze trenowali skoro można o tym opowiedzieć i pokazać to w kilkuminutowym filmiku?  

  1. Dlaczego muszę się logować, aby zobaczyć część materiałów wideo? 

Od dnia oddania Wam do użytku nowej Legia.com część formatów wideo jest dostępna w pierwszej kolejności tylko dla zalogowanych użytkowników. Rozumiemy, że to może budzić opór, a część kibiców może mieć wrażenie, że coś im zabrano. Wrażenie to spotęgowały problemy z odtwarzaniem się wideo w nowym playerze na stronie. Bardzo za te kłopoty przepraszamy i robimy wszystko, by jak najszybciej stały się jedynie złym wspomnieniem, a nie odczuwalną dolegliwością. 

Dotychczas produkcje wideo umieszczane były na naszym kanale na YouTube. I one stamtąd nie znikną! Stawiamy na rozwój bazy Kont Kibica, ale wiele materiałów nadal trafia na YouTube, a większość formatów „dla zalogowanych” będzie tam trafiać, jednak po pewnym czasie. To tak jak z produkcją filmową. Najpierw jest wyświetlana w kinach. Potem trafia do płatnej telewizji, a w końcu do otwartego kanału.

Oczywiście, przyglądamy się temu, jak wyglądają wyniki oglądalności. Wsłuchujemy się w opinie kibiców i zastanawiamy się, czy podjęte decyzje były trafne. Na pewno też do czasu, gdy nasz wewnętrzny player nie będzie działał bez zarzutów, będziemy korzystali jedynie z YouTube.

       3. Kiedy będzie nowa aplikacja? 

Prace nad nową aplikacją mobilną są na finiszu. Aplikacja zostanie oddana do użytku przed końcem sezonu 2019/2020. 

  1. Dlaczego nie działa dotychczasowa aplikacja mobilna? 

Wszystkie funkcjonalności starej aplikacji mobilnej są dostępne na nowej stronie mobilnej Legia.com, a wszystkie siły poświęcamy na jak najszybsze i jak najlepsze wydanie nowej aplikacji.

  1. Dlaczego nie mogę dotrzeć do artykułu, który był opublikowany na wcześniejszej wersji strony legia.com, pomimo tego, że wyświetla się w wyszukiwarce Google? 

Na pewnym etapie tworzenia strony podjęto decyzję, by przenieść na nową Legia.com tylko część publikacji. Google przez pewien czas pamięta dawne linki i treści, ale one przekierowują już tylko do strony głównej Legia.com. Z czasem i one znikną. Wsłuchujemy się jednak w głosy, które pytają o dawne galerie czy materiały wideo. Na nowej stronie, w miarę możliwości czasowych, pojawi się specjalnie wybrana część starych materiałów.

  1. Nie działają linki kierujące do stron w mailu z biletami, legionów, innych serwisów. Dlaczego? 

Jeśli wystąpi taka sytuacja, prosimy o zgłoszenie tego na pok@legia.pl wraz ze wskazaniem miejsca, w którym nie działają linki. Niezwłocznie przystąpimy do naprawienia tego błędu. Przepraszamy za niedogodności.

  1. Z czego wynika problem z odtworzeniem materiału wideo na stronie dla zalogowanych użytkowników? 

Pracujemy stale nad optymalizacją naszego playera wideo, aby każdy użytkownik oglądał materiały bez żadnych problemów. Pracujemy wciąż na jego usprawnieniem tak, by nie pojawiały się irytujące przestoje i kłopoty z odtwarzaniem. Czasem jednak wystarczy jedynie odświeżenie strony. Jeżeli problem dalej występuje, wyloguj się proszę i jeszcze raz zaloguj na Legia.com. Jeżeli nadal nie możesz odtworzyć wideo, prosimy o wysłanie e-maila na pok@legia.pl. Robimy wszystko, by problemy z odtwarzaniem wideo jak najszybciej zniknęły.

  1. Dlaczego mogę dodać pod artykułem nie jeden, a kilka „lajków”? 

Na nowej Legia.com możesz zaangażować się w każdą oglądaną przez Ciebie treść poprzez kliknięcie w ikonę z eLką. To odpowiednik słynnego „lajka”. I rzeczywiście, można dać nie jeden a aż 10 lajków! Dzięki temu będziemy jeszcze lepiej wiedzieć, co się odwiedzającym podobało najbardziej. W przyszłości zamierzamy wprowadzić większą liczbę ikon, które pozwolą wyrażać inne emocje, a także zaprezentować korzyści za aktywność w ocenianiu treści. 

  1. Dlaczego na Legia.com jest mało treści piłkarskich? 

To wrażenie spowodowane jest zapewne tym, że są one mniej widoczne na stronie głównej Legia.com Wiemy, że wielu kibiców piłkarskich nie jest z tego zadowolonych, ale celem klubu jest pokazywanie, że dzieje się w nim naprawdę wiele. Prężnie działa Fundacja Legii, koszykarska drużyna gra w europejskich pucharach, Iga Świątek pnie się w górę rankingu WTA, budujemy Legia Training Center, powstają kolejne sekcje, a stadion Legii tętni życiem nie tylko w dniach meczowych, ale praktycznie każdego dnia. Piłka też jest wśród tych aktywności – i jest z nich oczywiście najważniejsza. Dlatego wypełnia stronę główną w dniu meczowym, a ma też swoją własną, drugą stronę główną.

Co do liczby materiałów piłkarskich – w porównaniu z poprzednią wersją strony jest bardzo podobna. Ba, jest więcej wideo. Są nowe formaty relacji z treningów. A wisienką na tym torcie (choć z pokorą przyznajemy, że miejscami niedopieczonym) jest nowe Centrum Meczowe, w którym relacjonujemy mecz od samego poranka dnia meczowego! Do współtworzenia go zapraszamy zresztą wszystkich. Można to zrobić albo wysyłając swoje zdjęcia czy nagrania na centrummeczowe@legia.pl albo wrzucając na media społecznościowe wpisy z hasztagiem #centrummeczowe

      10. Co to jest Konto Kibica? Dlaczego nie mogę zalogować się kontem z innych systemów? 

Konto Kibica to nowa usługa, która jest budowana na zasadzie SSO (single sign-on). Przez lata do każdego systemu, który powstawał w Legii Warszawa (sklep, Legiony, bilety) tworzono osobne loginy. Kończymy z tym! Jednak, jak mówi chińskie przysłowie, nawet najdłuższy marsz zaczyna się od pierwszego kroku. Logowanie do strony Legia.com to właśnie ten pierwszy krok. 

Kolejnym etapem tworzenia bazy Konta Kibica będzie nowa aplikacja mobilna. Potem nowy system biletowy. Kolejnym etapem będzie połączenie tego z kontem w sklepie FanStore. Wreszcie przyłączymy też program Legiony. Na razie jednak do kupowania biletów, zakupów online w sklepie oraz Legionów służą dotychczasowe loginy. Jedynie na Legia.com zalogujecie się na nowe Konto Kibica, które wymaga rejestracji. 

 

       11. Chciałem założyć konto ale nie dostałem żadnego maila potwierdzającego.

Ze względu na standardy zabezpieczeń i bezpieczeństwo danych, założenie Konta Kibica wiąże się z koniecznością potwierdzenia rejestracji przez kliknięcie w link w wysłanym od nas e-mailu. Powinieneś go dostać na skrzynkę kilkanaście czy kilkadziesiąt sekund po zakończeniu pierwszego etapu rejestracji. Jeśli jednak wiadomość nie przyszła szybko, możliwe że znalazła się w folderze SPAM. Jeżeli i tam nie ma, sprawdź proszę czy wpisując adres e-mail nie popełniłeś błędu. Często zdarza się, że wpiszemy .con zamiast .com lub zrobimy inną literówkę. W pojedynczych przypadkach może się okazać, że konieczne będzie powtórzenie procesu rejestracji po odczekaniu 24 godzin. Przepraszamy za niedogodności i w przypadku ich wystąpienia prosimy o e-mail na adres kontokibica@legia.pl 

 

     12. Co daje mi dzisiaj Konto Kibica? 

Do czasu, gdy Konto Kibica będzie unikalnym loginem dostępowym do wszystkich internetowych usług oferowanych przez Legię Warszawa, daje dostęp do oficjalnego newslettera oraz jest przepustką do obejrzenia w pierwszej kolejności wybranych materiałów wideo czy dokumentów produkowanych przez Legia.com, Statystyk meczowych i zespołowych w zakładce „Statystyki” i w Centrum Meczowym oraz wybranych galerii zdjęć na Legia.com. Zarejestrowanie się do Konta Kibica do końca sezonu 19/20 to również 10 proc. kod rabatowy na zakupy w FanStore. 

 

      13. Gdzie mam zalogować się do Legionów? Na starej stronie było to w prawym górnym rogu a teraz nie działa tam mój login. 

Program Legiony jest dostępny pod adresem http://legiony.legia.com, a link do tej strony jest również w menu na Legia.com. Można się tam zalogować dotychczasowymi danymi dostępowymi do programu, zarejestrować oraz sprawdzić swoje punkty. W razie jakichkolwiek problemów prośba o kontakt e-mail legiony@legia.pl

     

       14. Mam problem z zalogowaniem się na utworzone wcześniej konto na nowej Legia.com. Jak mogę rozwiązać ten problem? 

Prosimy najpierw o sprawdzenie poprawności wprowadzanych danych. Konto Kibica to inna usługa niż bilety.legia.com, sklep.legia.com czy Legiony. Gdy zapomnisz swojego hasła do Konta Kibica, możesz szybko i bezpiecznie zmienić je na nowe. Wystarczy wejść na adres konto.legia.com, kliknąć w link „nie pamiętam hasła” i podążyć za instrukcjami. 

 

        15. Gdzie najlepiej zgłosić problem z działaniem strony Legia.com? 

Na każdej podstronie widoczna jest ikonka z megafonem. Klikając w nią, nawet bez logowania, możesz wpisać komentarz, który trafi do dla administratorów strony. To nawet lepszy kontakt niż pok@legia.pl Zachęcamy wszystkich do zgłaszania problemów, ale i pomysłów. Wszystkie uwagi i sugestie monitorujemy. I naprawdę każdy z Was może być współautorem Legia.com. 

Udostępnij
16razyMistrz Polski
20razyPuchar Polski
5razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.