Zahorski: Warto stawiać na innowacje
W ramach Kongresu 590 w Jasionce k. Rzeszowa odbył się panel „Sportowi hakerzy – jak wykorzystać polskie innowacje oraz naukę na rzecz polskiego sportu” z udziałem członka zarządu Legii Warszawa i prezesa zarządu Akademii Piłkarskiej Legii Tomasza Zahorskiego.
Autor: Kamil Majewski
- Udostępnij
Autor: Kamil Majewski
- Sport, a w szczególności piłka nożna, jest bardzo konserwatywną dziedziną. W świadomości zawodników oraz trenerów trzeba wdrożyć to, że warto stawiać na innowacje. To po prostu musi się wydarzyć! Teraz jest trend, patrząc na ligi takie jak chociażby angielska, niemiecka czy holenderska, aby stawiać na młodych trenerów. To ludzie pełni pasji i wiedzy technicznej, technologicznej, psychologicznej czy dietetycznej – mówił Zahorski.
- Oczywiście, trzeba więcej pieniędzy, ale nie tylko po to, by płacić najlepszym zawodnikom, a po to, by wdrażać innowacje.
Prezes zarządu APL zauważył również, że w sporcie - szczególnie młodzieżowym - nie wystarczy dostarczenie suchych danych. - Trzeba wyciągać esencję i komunikować dane. To może być przewagą dla polskiej piłki. Oczywiście, trzeba więcej pieniędzy, ale nie tylko po to, by płacić najlepszym zawodnikom, a po to, by wdrażać innowacje. Musimy działać w sposób nieszablonowy - dodał.
W czasie Kongresu 590 w Sali plenarnej, między stoiskami PKN Orlen i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, ustawione było stoisko Legia Training Center. Cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem. Gospodarzem stoiska był kierownik LegiaLab dr Piotr Żmijewski, który rzeczowo odpowiadał na pytania licznych odwiedzających.
To już czwarta edycja Kongresu 590, który co roku odbywa się w Jasionce koło Rzeszowa. Spotkanie jest unikalnym forum wymiany doświadczeń, idei i argumentów pomiędzy przedstawicielami biznesu, świata nauki, polityki i administracji. To miejsce, gdzie o przyszłości rozmawiają innowatorzy, twórcy kultury i liderzy opinii. Kongresowi patronują i wspierają jego organizację m.in. Prezydent RP i Prezes Rady Ministrów.
Kongresowe dyskusje podzielono na bloki. Są wśród nich m.in. segmenty poświęcone klimatowi i energetyce, instytucjom i relacjom w świecie nowoczesnego biznesu a także nowym narzędziom współpracy naukowców z przedsiębiorcami. Nowym, niekonwencjonalnym formatem spotkań są od tego roku specjalne fora tematyczne, dotyczące elektromobilności, gamingu czy handlu. Partnerami strategicznymi tegorocznego Kongresu 590 są: Bank Gospodarstwa Krajowego, Grupa Cedrob, Google, KGHM Polska Miedź, PKN Orlen, PKO Bank Polski oraz Grupa PKP.
Autor
Kamil Majewski