Zwycięstwo na koniec zgrupowania. Legia Warszawa - Dynamo Kijów 3:1
Legia Warszawa wygrała 3:1 z Dynamem Kijów w ostatnim meczu kontrolnym rozegranym podczas zimowego zgrupowania w Belek. Gole dla Wojskowych strzelili Ernest Muci, Rafał Augustyniak i Blaz Kramer.
Autor: PG
- Udostępnij
Autor: PG
Legia Warszawa wygrała 3:1 z Dynamem Kijów w ostatnim meczu kontrolnym rozegranym podczas zimowego zgrupowania w Belek. Gole dla Wojskowych strzelili Ernest Muci, Rafał Augustyniak i Blaz Kramer.
Przez blisko trzydzieści minut obie drużyny nie stworzyły zbyt wielu dogodnych sytuacji, ale gdy klarowna okazja już się pojawiła, legioniści wykorzystali ją perfekcyjnie. W 31. minucie Paweł Wszołek dośrodkował w pole karne, gdzie strzałem głową akcję wykończył Ernest Muci. Cztery minuty później nasi rywale wyrównali za sprawą Benito. W 39. minucie Wojskowi mieli serię stałych fragmentów gry, po których było groźnie w polu karnym Dynama, ale ostatecznie nie zdołali wcisnąć piłki do bramki. W 40. minucie Juergen Elitim zatrzymał groźny kontratak. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Rafał Augustyniak zdecydował się na strzał zza pola karnego i dał Legii prowadzenie.
Po zmianie stron dwie fantastyczne piłki zagrał wprowadzony w przerwie Josue. Najpierw futbolówkę stracił jednak Gual, a chwilę później strzał Kramera obronił bramkarz. W 55. minucie Blaz Kramer wykorzystał swoją szansę. Świetnym podaniem Słoweńca uruchomił Josue, a napastnik bezbłędnie wpakował piłkę do siatki. Odpowiedź ukraińskiej drużyny nie nastąpiła, choć chwilę później rywale groźnie wymienili podania w polu karnym Legii. W 72. minucie Ryoya Morishita podał płasko do Kramera, a ten przestrzelił z kilku metrów, atakując piłkę wślizgiem. Swoją szansę miał też Maciej Rosołek, ale dobrze spisał się golkiper Dynama. Dziesięć minut przed końcem legioniści nie zrozumieli się przy wyprowadzeniu piłki spod bramki, ale piłkarze z Ukrainy nie wykorzystali prezentu.
Wynik meczu nie uległ już zmianie. Podczas meczów kontrolnych w Turcji piłkarze Legii Warszawa dwukrotnie wygrali i raz zremisowali.
Legia Warszawa - Dynamo Kijów 3:1 (2:1)
Gole: Muci (31’), Augustyniak (45’), Kramer (55’) - Benito (34’)
Skład Legii w I połowie: Hładun - Pankov, Kapuadi, Ribeiro - Wszołek, Elitim, Augustyniak, Kun - Josue, Pekhart, Muci
Skład Legii w II połowie: Hładun - Burch, Jędrzejczyk, Ribeiro - Wszołek (Morishita 61’), Augustyniak (Rejczyk 61’), Kapustka, Kun (Ziółkowski 61’) - Josue (Rosołek 61’), Kramer, Gual
Autor
PG