Plus500
„Korki z Legią” - maturalna szansa dla warszawskiej młodzieży

„Korki z Legią” - maturalna szansa dla warszawskiej młodzieży

W październiku rozpocznie się rekrutacja do szóstej edycji autorskiego programu Fundacji Legii „Korki z Legią”. Bezpłatne zajęcia, które potrwają od listopada do kwietnia, przeznaczone są dla przyszłorocznych maturzystów, którzy nie mają środków materialnych do niezbędnej nauki.

Autor: Bartosz Zasławski

Fot. LW

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Bartosz Zasławski

Fot. LW

W październiku rozpocznie się rekrutacja do szóstej edycji autorskiego programu Fundacji Legii „Korki z Legią”. Bezpłatne zajęcia, które potrwają od listopada do kwietnia, przeznaczone są dla przyszłorocznych maturzystów, którzy nie mają środków materialnych do niezbędnej nauki.

 

„Korki z Legią” to jedyny w województwie mazowieckim program skierowany do maturzystów, którzy z różnych względów - przede wszystkim materialnych i społecznych - nie są w stanie bez ustrukturyzowanej pomocy osób z zewnątrz przygotować się do najważniejszego egzaminu w ich życiu. Tegoroczna, szósta już edycja programu Fundacji Legii, zakłada uczestnictwo 100 osób, które przy zaangażowaniu wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej będą cyklicznie odbywać bezpłatne zajęcia z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

 

- Działamy jak drużyna. Jest sztab, czyli my z Fundacji Legii, którzy zajmujemy się kompleksową organizacją projektu. Są nauczyciele i pedagodzy, którzy selekcjonują uczestników i podnoszą ich umiejętności. Wreszcie, są „zawodnicy”, czyli uczniowie, którzy w maju przyszłego roku mają przystąpić do matury. Podpisujemy kontrakt, czyli umawiamy się na ponad pół roku lekcji, z których każda trwa 90 minut. Celem jest wygrana szansa na ich lepsze perspektywy. To jest nasze wspólne mistrzostwo – opisuje prowadzący program Paweł Aleksandrowicz z Fundacji Legii.

Zdjęcie

Przygotowania do danego cyklu trwają kilka miesięcy. Program zajęć jest zgodny z podstawową programową przyjętą przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i ubogaca treści przekazywane w szkołach. Z każdym kandydatem przeprowadzana jest indywidualna rozmowa, w trakcie której przedstawia on swoje motywacje i trudności. - Pomagamy tym, którzy chcą sobie pomóc, a nie mają skąd otrzymać bezinteresownego wsparcia i potrzebują dodatkowej inspiracji. Z nami rozwijają się i nabierają świadomości, że nauka to najtrwalszy fundament do zbudowania lepszej przyszłości - dodaje Kamil Dudek z Fundacji Legii.

 

Zajęcia będą miały elastyczną formułę - odbędą się w maksymalnie 10-osobowych grupach, a nauczyciele spotkają się z uczniami stacjonarnie i online, przy wykorzystaniu stosowanego przez szkoły programu Microsoft Teams, dzięki czemu młodzież wchodząca w świat dorosłych pozna nowoczesne formy komunikacji i wykorzystania technologii. Zajęcia stacjonarne będą się odbywać w Centralnym Domu Technologii w Alejach Jerozolimskich, w XVII SLO przy Placu Zbawiciela oraz na stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej.

 

- Pierwsi uczestnicy „Korków z Legią” właśnie kończą studia, niektórzy już podjęli swoją pierwszą pracę zawodową. Niech każdy z naszych uczniów skorzysta z programu na miarę swoich możliwości i osiągnie swój osobisty sukces - mówi Paweł Aleksandrowicz. Większość uczestników zajęć z powodzeniem przystępuje do matury. Oprócz lekcji, uczniowie szkół średnich mogą brać udział w specjalistycznych warsztatach, które szkolą w zakresie radzenia sobie ze stresem, umiejętności wyznaczania priorytetów oraz stałej motywacji do wszechstronnej edukacji.

 

- Z Legią czułem się związany emocjonalnie od małego. Przez długi czas miałem w szkole problem z nauką, z motywacją do odrabiania lekcji. Kiedy dowiedziałem się o „Korkach z Legią”, nie trzeba było mnie długo namawiać. Bardzo na nich skorzystałem, znalazłem w sobie nową energię, a co najważniejsze – zdałem maturę i dostałem się na studia, poprawiłem się również z pozostałych przedmiotów. Zmieniła się moja osobowość, otworzyłem się na ludzi. Wcześniej wstydziłem się mówić przed klasą i występować publicznie. Nauczyłem się wypowiadać, prowadzić rozmowę, wymianę poglądów. Fundacja Legii wyciągnęła do mnie rękę - zawsze będę jej za to wdzięczny i cieszę się, że mogłem dostarczyć satysfakcji również tym, którym na mnie zależało - nauczycielom i korepetytorom - mówi uczestnik poprzedniej edycji „Korków z Legią” Bartek Cichacki, który właśnie rozpoczął studia na kierunku zarządzanie.

 

Więcej informacji o programie „Korki z Legią” można znaleźć na stronie Fundacji Legii.

Udostępnij

Autor

Bartosz Zasławski

15razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.