Plus500
STEM

  STEM

  Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

  Wraz ze stałym rozwojem technologii, który ma miejsce na poziomie globalnym, rośnie zapotrzebowanie na osoby, które są ekspertami w następujących dziedzinach: Nauka, Technologia, Inżynieria i Matematyka (ang. Science, Technology, Engineering, Mathematics w skrócie - STEM). Prognozuje się, że w latach 2015-2025 w Unii Europejskiej powstanie 8,2 mln miejsc pracy w sektorze STEM. Liczby te pozwalają zauważyć jak niezwykle ważne jest upowszechnianie edukacji STEM wszystkim członkom społeczeństwa.

   

  Program EFDN STEM Edukacja poprzez piłkę nożną, został stworzony, aby pomóc zaspokoić tę potrzebę i sprawić, by tego typu miejsca pracy były bardziej dostępne dla osób z różnych środowisk. Dlatego jednym z głównych celów programu jest „wspieranie umiejętności i kompetencji cyfrowych grup wykluczonych cyfrowo, poprzez partnerską współpracę między szkołami, przedsiębiorstwami i sektorem publicznym”. Główną grupą docelową projektu są młodzi ludzie w niekorzystnej sytuacji, którzy nie mieli dostępu do edukacji lub programów nauczania STEM. Ponadto projekt ten ma na celu dotarcie do dzieci, które ze względu na tradycyjny sposób nauczania zraziły się w przeszłości do przedmiotów STEM.

   

  Obecnie prowadzony jest program pilotażowy, w ramach tkóego udział bierze 200 dzieci ze szkoły podstawowej nr 356 w Warszawie.

   

  Program jest finansowany przez EFDN, Fundację UEFA oraz Fundację Legii.

  Zdjęcie
  Zdjęcie
  Udostępnij
  16razyMistrz Polski
  19razyPuchar Polski
  4razySuperpuchar Polski
  pobierz oficjalną aplikację klubu
  App StoreGoogle PlayApp Gallery
  © Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.