Plus500
#GotowiDoPomocy: Punkt pomocy dla uchodźców z Ukrainy już otwarty!

#GotowiDoPomocy: Punkt pomocy dla uchodźców z Ukrainy już otwarty!

W związku z sytuacją na Ukrainie i spodziewanym napływem uchodźców szukających schronienia w naszym kraju, Fundacja Legii będzie prowadzić zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy, które wspomogą funkcjonowanie punktów dla potrzebujących utworzonych przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Autor: Mateusz Okraszewski

Fot. Mateusz Kostrzewa

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Mateusz Okraszewski

Fot. Mateusz Kostrzewa

W związku z sytuacją na Ukrainie i spodziewanym napływem uchodźców szukających schronienia w naszym kraju, Fundacja Legii będzie prowadzić zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy, które wspomogą funkcjonowanie punktów dla potrzebujących utworzonych przez Miasto Stołeczne Warszawa. Informujemy, że punkt przyjmowania rzeczy przy trybunie A kompleksu Legia Tenis od strony ul. Myśliwieckiej jest już otwarty i będzie działał codziennie w godzinach 14:00 - 20:00. 

 

W akcję pomocy dla uchodźców z Ukrainy włączyli się piłkarze Legii Warszawa - Mattias Johansson i Joel Abu Hanna. Piłkarze stołecznej drużyny przekazali niezbędne artykuły spożywcze i produkty higieniczne!

 

- Na Ukrainie grałem przez dwa lata. Poznałem wiele wspaniałych osób, więc serce mi pęka gdy widzę, że ci ludzie muszą walczyć o życie. Muszą opuszczać swój kraj w pośpiechu, albo po prostu walczyć za niego. To wszystko jest jakimś szaleństwem - mówił Joel Abu Hanna. 

 

- Szwecja zawsze była neutralna, ale nie można być obojętnym. W takiej sytuacji musisz przynajmniej pomóc ludziom, którzy tego potrzebują - dodał Mattias Johansson.

Zdjęcie

Zachęcamy do wspierania inicjatywy! Poniżej przedstawiamy listę najbardziej potrzebnych na tę chwilę rzeczy.

 

Produkty higieniczne:

Mydło
Pasta do zębów
Szczoteczki do zębów
Podpaski 
Pieluchy dla dzieci
Mokre chusteczki
Szampony
Maseczki
Środki antyseptyczne
Pościel jednorazowa
Śpiwory
 

Artykuły spożywcze:

Mleko modyfikowane dla dzieci, kaszki, słoiczki dla dzieci
Dania instant (gotowe)
Jedzenie w puszkach
Batony energetyczne

 

Dodatkowo poszukujemy wolontariuszy #GotowiDoPomocy, którzy pomogą nam przy organizacji punktu. Każdego, kto chciałby wesprzeć nasze działania, zapraszamy do kontaktu pod adresem wolontariat@legia.pl.

Zdjęcie z galerii nr 1
1 / 12
Udostępnij

Autor

Mateusz Okraszewski

16razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.