„Świat w pełni zdrowia” tematem 5. Kongresu Medycyny Integralnej, który 9 marca na stadionie Legii Warszawa. Bilety już w sprzedaży! - Legia Warszawa
„Świat w pełni zdrowia” tematem 5. Kongresu Medycyny Integralnej, który 9 marca na stadionie Legii Warszawa. Bilety już w sprzedaży!

„Świat w pełni zdrowia” tematem 5. Kongresu Medycyny Integralnej, który 9 marca na stadionie Legii Warszawa. Bilety już w sprzedaży!

Czy można być w pełni zdrowia nie troszcząc się o świat? Jaki jest związek między ekologią, świadomymi wyborami konsumenckimi, a dobrostanem człowieka? Jak mądrze i naprawdę kompleksowo budować zdrowie? Jak aktywnie działać wobec dotykających nas kryzysów: ekologicznego, społecznego, psychologicznego i zdrowotnego?

Autor: Fundacja Legii / Fundacja Bądź

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Fundacja Legii / Fundacja Bądź

Czy można być w pełni zdrowia nie troszcząc się o świat? Jaki jest związek między ekologią, świadomymi wyborami konsumenckimi, a dobrostanem człowieka? Jak mądrze i naprawdę kompleksowo budować zdrowie? Jak aktywnie działać wobec dotykających nas kryzysów: ekologicznego, społecznego, psychologicznego i zdrowotnego? To tylko niektóre wątki, które na wielkiej scenie poruszą polscy i światowi eksperci i ekspertki w formie dynamicznych wystąpień. W programie także symultanicznie odbywające się warsztaty dla dorosłych (w tym specjalne onkologiczne) i dzieci, panel dyskusyjny i sala wystawiennicza.

 

Współorganizatorem 5. edycji Kongresu jest Fundacja Legii, a partnerem merytorycznym Instytut Psychoimmunologii IPSI. Kongres odbędzie się na stadionie warszawskiej Legii przy ul Łazienkowskiej 3, w strefie premium.

 

Co oznacza „pełnia zdrowia”?
W integralnym (całościowym) podejściu do zdrowia, trzy podstawowe aspekty funkcjonowania: ciało, duch i umysł są ze sobą nierozerwalnie związane i wzajemnie na siebie wpływają. Troska o zdrowie powinna zatem obejmować każdy z nich. Wspierające relacje społeczne i regularny kontakt z naturą, to kolejne (obok diety, aktywności fizycznej, zdrowego snu, jakościowych relacji, równowagi psychicznej i pracy nad redukcją stresu) filary, bez których nie możemy w tym konteście, mówić o kompleksowym podejściu do zdrowia.

 

Jak w obliczu postępujących kryzysów, również tych na poziomie społecznym i konsekwencji wpływu człowieka na ekosystem i klimat, mądrze dbać o swoje zdrowie? Jak skutecznie budować odporność i umiejętności radzenia sobie w tych niepewnych czasach i wobec nieuchronnych zmian?

 

To kwestie, którymi będziemy się zajmować podczas 5. Kongresu Medycyny Integralnej – mówi Orina Krajewska prezeska Fundacji Bądź. Sukces ubiegłorocznej edycji, poświęconej zdrowiu psychicznemu – całkiem zapełniona 500-osobowa sala wykładowa – pełne sale warsztatowe dowodzą, że jest w nas wielka potrzeba zmian, poznawania rzetelnej, pogłębionej i włączającej wiele nowych spojrzeń, perspektywy myślenia o zdrowiu i dobrostanie – dodaje.

 

5. KONGRES MEDYCYNY INTEGRALNEJ

 

Połączenia – kluczowy wątek Kongresu

 

Szukanie odpowiedzi na tak złożone pytania z pewnością wymaga łączenia wielu obszarów nauki. Takie interdyscyplinarne podejście prezentuje m.in. ekopsychologia, która w kongresowej agendzie zajmuje bardzo istotne miejsce. To jedna z najnowszych dziedzin psychologii, która zakłada, że zdrowie psychiczne i fizyczne, a nawet szczęście człowieka, są nierozłącznie związane z relacją wobec świata naturalnego i przyrody.

 

I właśnie o znaczeniu połączeń i odpowiedzialności usłyszymy podczas wystąpienia ekopsychologa i członka Ecopsychologists UK – Matthew Hensona (Irlandia). A o negatywnych skutkach skrajnego indywidualizmu i sposobach na odbudowywanie połączeń opowiedzą w duecie psycholożki – dr Julia E. Wahl i Joanna Flis.

Zdjęcie

Co więcej w agendzie?

 

O wynikach badań skutków kryzysu klimatycznego na zdrowie i koncepcji “zdrowia planetarnego” opowie prof. dr med. Christoph Nikendei (Niemcy). Temat traumy podejmie Dave Berger (USA), psychoterapeuta somatyczny i fizjoterapeuta, jeden z niewielu upoważnionych przez doktora Petera Levine’a do prowadzenia kursów mistrzowskich Somatic Experiencing®. Odwagą, niezbędną składową każdej zmiany zajmie się psycholożka – Joanna Chmura. Powiązania umysł ciało, psychika – zdrowie w kontekście neuronauki, przedstawi dr Joanna Podgórska. Dr Iris Dotan Katz (Izrael) psycholożka zajmująca się społecznym aktywizmem i buddyjską psychologią, opowie o budowaniu (s)pokoju i zaangażowania społecznego w dzisiejszym pełnym wyzwań świecie. Pełna lista Prelegentów i Prelegentek dostępna poniżej.

 

Tradycyjnie już Kongres poprowadzi Agnieszka Cegielska – dziennikarka i autorka książek o naturalnym stylu życia.

 

ZOBACZ WYKŁADOWCÓW I WYKŁADOWCZYNIE

 

 

Blok warsztatowy

 

Jak zawsze będzie okazją do poznania konkretnych metod i narzędzi pracy z ciałem i emocjami, zarówno dla dorosłych (ponad 2o tematycznych spotkań) jak i dzieci (5 różnorodnych tematycznie i wiekowo warsztatów).

 

W tej odbywającej się symultanicznie do wykładów części spotkamy się m.in. z: Tomkiem Eichelbergerem (Qi Gong), dr Elżbietą Dudzińską (oddech), Katarzyną Kucewicz (wysoka wrażliwość), dr Katarzyną Simonienko (zielone recepty), dr Ryszardem Kulikiem (ekoterapia) oraz specjalistkami i specjalistami z Instytutu IPSI Wojciecha Eichelbergera (mindfulness, trening samoregulacji).

 

Ze względu na profil Fundacji Bądź i jej szczególne zaangażowanie w pomoc osobom chorym onkologicznie w tym roku w programie przygotowaliśmy 4 specjalne warsztaty, które tematycznie dedykowane są osobom w trakcie leczenia onkologicznego oraz ich bliskim szukającym sprawdzonej wiedzy i wsparcia.

 

Od lat w Fundacji Bądź rozwijamy także projekty i zajęcia dedykowane dzieciom i opiekunom. Naszym celem jest wspieranie zdrowia fizycznego i rozwoju emocjonalnego dzieci oraz kształtowanie zdrowych nawyków. Dlatego podczas 5. Kongresu, nie mogło zabraknąć zajęć dla najmłodszych. Podzieliliśmy je na grupy w przedziale wiekowym od 3 do 14 lat.

Tematycznie będziemy ćwiczy jogę dzikich zwierząt z Agnieszką Lewalską-Graczyk i Karoliną Sienkiewicz, będziemy uczyć się rozpoznawać emocje z Matyldą Przybylską, zakochamy się w naturze dzięki dzikim opowieściom z Dzikoprzygodom i budowaniu na nowo, połączenia z człowieka z Ziemią z Barbarą Ewą Wojtaszek. W finale ruszymy w Beskid (bez kitu;-) z Marią Strzelecką.

 

Bilety na warsztaty specjalne: onkologiczne i dla dzieci dostępne będą w obniżonej cenie 50 zł. Cena regularna warsztatów 150 zł. 

ZOBACZ WSZYSTKIE WARSZTATY

ZOBACZ WARSZTATY ONKOLOGICZNE

ZOBACZ WARSZTATY DLA DZIECI

 

 

Do kogo kierowany jest Kongres?

• Kongres dedykujemy wszystkim osobom poszukujących rzetelnych informacji z zakresu nowoczesnej profilaktyki, zainteresowanych zdrowym stylem życia.

• Osób, dla których „zdrowie świata”, w którym żyjemy nie jest obojętne, w tym dla aktywistów i aktywistek, edukatorów i edukatorek, naukowców i naukowczyń.

• Osób chcących pogłębić swoją wiedzę na temat komplementarnego podejścia do zdrowia, medycyny integralnej oraz ekopsychologii.

• Osób chorych na nowotwory i choroby przewlekłe – z poczuciem zagubienia, lęku i braku szerszej wiedzy na temat różnych metod wspierania leczenia.

• Bliskich chorych na choroby cywilizacyjne (przewlekłe) – z poczuciem niewiedzy, bezradności i nieumiejętności wsparcia chorych.

• Środowiska medycznego, specjalistów i specjalistek, lekarzy i lekarek, terapeutów i terapeuek.

 

Partnerzy Kongresu

Współorganizatorem 5. Kongresu Medycyny Integralnej jest Fundacja Legii, a partnerem merytorycznym Instytut Psychoimmunologii IPSI. Kongres odbędzie się na stadionie warszawskiej Legii przy ul Łazienkowskiej 3 w strefie PREMIUM.

 

Dbanie o zdrowe ciało i kondycję fizyczną bezpośrednio przekłada się na stan naszego umysłu i emocji. Regularna aktywność fizyczna stanowi jeden z podstawowych filarów zdrowego funkcjonowania.

 

Fundacja Legii promuje właśnie taki styl życia, dlatego w naturalny sposób partycypuje w organizacji Kongresu Medycyny Integralnej Fundacji Bądź.

 

Dodatkowo połączyły nas wspólne działania przeciw wykluczeniu, wspieranie dialogu społecznego i współpracy. W obliczu kryzysu społecznego i zdrowotnego, równowaga wewnętrzna i zdrowie psychiczne są dla nas obecnie tematami fundamentalnymi.

 

Instytut Psychoimmunlogii powstał w 2004 roku jako odpowiedź na rosnący poziom stresu w Polsce. Specjalizuje się w profilaktyce przeciążenia i wypalenia stresem oraz w leczeniu chorób stresopochodnych, a także innych, w których to psychika odgrywa kluczową rolę.

 

 

Bilety już w sprzedaży

KUP BILET

 

Cześć wykładowa 8:30 – 17:00. Część warsztatowa 9:10 – 19:00. Podczas Kongresu tematyczne warsztaty dla dzieci i dorosłych będą odbywać się RÓWNOLEGLE z wykładami. Prosimy o przemyślane zakupy, tak by zapewnić sobie obecność na wszystkich preferowanych wydarzeniach z bogatej kongresowej oferty.

Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na organizację Kongresu i realizację celów statutowych Fundacji – szerzenia wiedzy na temat integralnego (pełnego) podejścia do zdrowia.

Kontakt dla uczestników: kontakt@fundacjabadz.pl

Kontakt dla mediów: agnieszka.zakrzewska@fundacjabadz.pl

Kontakt dla partnerów, wystawców, oferty współpracy: zosiawodnicka@fundacjabadz.pl

 

ZOSTAŃ SPONSOREM

Zapraszamy do współpracy

Wierzymy, że nasze zdrowie w dużej mierze leży w naszych rękach, a całościowe, integralne podejście do zdrowia jest przyszłością medycyny i odpowiedzią na mało optymistyczne prognozy.

Kongres Medycyny Integralnej jest organizowany cyklicznie – od 2018 roku. Z każdym rokiem przybiera na sile, przyciąga coraz więcej osób i partnerów. Kompleksowe (pełne) podejście do zdrowia jest także coraz bardziej popularne. I to nie tylko wśród osób będących w trakcie leczenia onkologicznego lub żyjących z chorobą przewlekłą (cywilizacyjną), ale także zainteresowanych zdrowym stylem życia i profilaktyką oraz reprezentatnów_tek środowiska medycznego. Odpowiada też na potrzebę poznania sprawdzonej i bezpiecznej wiedzy.  Prezentowania na szeroką skalę praktyk i metod popartych badaniami i z powodzeniem stosowanych na świecie.

Spotkajmy się na Kongresie!

 

POBIERZ PREZENTACJĘ SPONSORSKĄ

 

Autorstwo materiałów
materiały graficzne: Iwona Jasińska
fotografie: Linda Parys
materiał wideo: Tomek Spera / Agencja Osobiście

Udostępnij

Autor

Fundacja Legii / Fundacja Bądź

16razyMistrz Polski
20razyPuchar Polski
5razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.