Wyjątkowa nagroda dla Fundacji Legii za pomoc Ukrainie - Legia Warszawa
Wyjątkowa nagroda dla Fundacji Legii za pomoc Ukrainie

Wyjątkowa nagroda dla Fundacji Legii za pomoc Ukrainie

Projekt prowadzony przez Fundację Legii został uhonorowany wyróżnieniem More Than Football Award. Nagrodzona została inicjatywa związana z pomocą kierowaną do uchodźców z Ukrainy.

Autor: Legia Warszawa

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Legia Warszawa

Projekt Fundacji Legii #GotowiDoPomocy Uchodźcom z Ukrainy został uhonorowany międzynarodowym wyróżnieniem More Than Football Award, które przyznawane jest za najlepsze inicjatywy społeczne klubów piłkarskich w Europie.

 

Projekt Fundacji Legii #GotowiDoPomocy Uchodźcom z Ukrainy powstał tuż po wybuchu wojny za wschodnią granicą Polski i obejmował liczne inicjatywy mające na celu pomoc osobom cierpiącym z powodu toczącej się wojny, w tym uchodźcom napływającym do Polski i migrantom wewnętrznym, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swych domów i relokacji na terenie Ukrainy.

 

- Już następnego dnia po wybuchu wojny zorganizowaliśmy punkt przyjmowania darów dla potrzebujących, następnie pomogliśmy w wyposażeniu punktu pomocy ludności cywilnej na stadionie we Lwowie. Utworzyliśmy bezpłatny punkt poradnictwa pracy, oraz punkt edukacyjno-integracyjny dla ukraińskich dzieci. Ponadto staliśmy się hubem, do którego spływała pomoc rzeczowa w postaci artykułów pierwszej potrzeby i agregatów prądotwórczych, przekazywanych przez europejskie kluby piłkarskie, które dostarczyliśmy do Lwowa, dołączając wyposażenie zebrane lub sfinansowane przez fundację – mówi Anna Mioduska, prezes Fundacji Legii.

 

More Than Football Award to coroczny konkurs, którego laureatów wyłaniają w drodze głosowania  przedstawiciele klubów europejskich podczas jesiennej konferencji European Football For Development Network (międzynarodowej organizacji non-profit promującej społeczne i charytatywne działania klubów piłkarskich). Nagradzane są szczególnie wartościowe działania, pokazujące pozytywny wpływ świata futbolu na zmiany społeczne. Fundacja Legii jest członkiem stowarzyszenia od 2017 roku. W tym roku w głosowaniu brali udział przedstawiciele ponad 100 klubów, którzy w finale musieli wskazać 1 z 4 projektów.

 

- To nagroda dla wspaniałego zespołu Fundacji Legii. Bez ciężkiej pracy i oddania jego członków, nie udałoby się udzielić pomocy tylu potrzebującym Ukraińcom. Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia, ale prawdziwą nagrodą dla nas jest świadomość, że udało się pomóc i ulżyć losowi naszych sąsiadów, pokrzywdzonych w wyniku wojny tuż za wschodnią granicą - dodaje Anna Mioduska.

 

Fundacja Legii w ramach projektu #GotowiDoPomocy Uchodźcom z Ukrainy współorganizowała również na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3, charytatywny „Mecz o Pokój” z Dynamem Kijów, dzięki któremu na rzecz ukraińskich uchodźców wewnętrznych przekazano ponad milion złotych. Fundacja wraz z Legią Warszawa udzieliła też wsparcia ukraińskim sportowcom, którzy otrzymali zakwaterowanie i możliwość treningu na obiektach Legii.

Udostępnij

Autor

Legia Warszawa

16razyMistrz Polski
20razyPuchar Polski
5razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.