Zdrowie psychiczne tematem 4. Kongresu Medycyny Integralnej Fundacji “Bądź” 11 marca na stadionie warszawskiej Legii - Legia Warszawa
Plus500
Zdrowie psychiczne tematem 4. Kongresu Medycyny Integralnej Fundacji “Bądź”  11 marca na stadionie warszawskiej Legii

Zdrowie psychiczne tematem 4. Kongresu Medycyny Integralnej Fundacji “Bądź” 11 marca na stadionie warszawskiej Legii

Równowaga wewnętrzna i zdrowie psychiczne to temat 4. Kongresu Medycyny Integralnej organizowanego przez Fundację „Bądź”. Kongres kierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych medycyną integralną i poszukiwaniem sprawdzonych, naukowych metod na zdrowe życie.

Autor: Fundacja Legii

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Fundacja Legii

Równowaga wewnętrzna i zdrowie psychiczne to temat 4. Kongresu Medycyny Integralnej organizowanego przez Fundację „Bądź”. Kongres kierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych medycyną integralną i poszukiwaniem sprawdzonych, naukowych metod na zdrowe życie. Medycyna chińska, praca z oddechem i emocjami, neurobiologia, psychosomatyka, joga, stres i układ nerwowy to tylko kilka z obszarów tegorocznych wykładów, spotkań i warsztatów, prowadzonych przez najlepszych lekarzy i specjalistów z Polski i ze świata. Wśród nich m.in. dr Yair Maimon, Sue Stuart Smith, Katarzyna Miller, Elżbieta Dudzińska, Martin Petrus, Marzena Barszcz, Joanna Frejus, Maria Prokop, Wojciech Eichelberger i wielu innych. Kongres odbędzie się 11 marca na stadionie Legii w Warszawie.

 

Save the date – sobota, 11 marca 2023

 

Sport i zdrowie psychiczne są w relacji zwrotnej – nie ma zdrowia psychicznego bez aktywności fizycznej i nie ma satysfakcjonującego, zdrowego sportu bez równowagi wewnętrznej. Praca z ciałem musi być także pracą z emocjami – i odwrotnie. Zwykło się wręcz mawiać, że o sukcesie w sporcie decyduje psychika. Jeśli nawet jest to teza przesadna, to każdy sportowiec wie, że stres, lęk, brak równowagi psychicznej potrafią zniweczyć najbardziej wytrwałe wysiłki sportowe. O tym, jak osiągnąć równowagę wewnętrzną, jak opanować stres i lęk, jak pracować z ciałem i emocjami opowiedzą podczas wykładów i nauczą na warsztatach 11 marca na stadionie Legii najlepsi terapeuci, lekarze i eksperci z Polski i ze świata.

 

Wykłady i warsztaty będą dynamiczne, interaktywne i dostarczą publiczności wielu praktycznych narzędzi, które są niezbędne w czasach chaosu informacyjnego, szczególnie dotyczącego zdrowia.

 

Tegoroczne wydarzenie to czwarta odsłona Kongresu „Bądź w pełni zdrowia” organizowanego przez Fundację „Bądź”, której prezeską jest Orina Krajewska. Po przerwie w formule stacjonarnej, Kongres znowu zaprasza na spotkania, wykłady i warsztaty, tym razem w przestrzeni konferencyjnej stadionu warszawskiej Legii, która pomieści aż 500 osób. 

 

Partnerem tegorocznej edycji jest Fundacja Legii, a partnerem merytorycznym Instytut Psychoimmunologii IPSI. Dbanie o zdrowe ciało i kondycję fizyczną bezpośrednio przekłada się na stan naszego umysłu i emocji. Regularna aktywność fizyczna stanowi jeden z podstawowych filarów zdrowego funkcjonowania. Fundacja Legii promuje właśnie taki styl życia, dlatego w naturalny sposób partycypuje w organizacji Kongresu Medycyny Integralnej Fundacji „Bądź”. Dodatkowo połączyły nas wspólne działania przeciw wykluczeniu, wspieranie dialogu społecznego i współpracy. W obliczu kryzysu społecznego i zdrowotnego, równowaga wewnętrzna i zdrowie psychiczne są dla nas obecnie tematami fundamentalnymi.

 

Anna Mioduska - Prezeska Fundacji Legii i Orina Krajewska - Prezeska Fundacji "Bądź" zapraszają na 4. Kongres Medycyny Integralnej Fundacji “Bądź”:

TEDx’owa część wykładowa

 

Prelegenci i prelegentki Kongresu to najlepsi specjaliści i praktycy z Polski i ze świata: Sue Stuart Smith (Wielka Brytania) - psychiatrka i psychoterapeutka, autorka książki “Kwitnący umysł”, bestsellera Sunday Times; dr Yair Maimon (Izrael) - specjalista medycyny integracyjnej i tradycyjnej medycyny chińskiej z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem klinicznym, akademickim i badawczym, które uzyskał w Stanach Zjednoczonych, Europie i Izraelu; Martin Petrus - trener technik oddychania, instruktor freedivingu; lek. med. Elżbieta Dudzińska - specjalistka medycyny integralnej i terapii oddechowych, edukatorka na rzecz prawidłowego, fizjologicznego sposobu oddychania, Marzena Barszcz - psychoterapeutka, terapeutka manualna, ekspertka metody Aleksandra Lowena z Instytutu Analizy Bioenergetycznej w Warszawie, Wojciech Eichelberger - psychoterapeuta, trener i doradca biznesu, Katarzyna Miller - psychoterapeutka z kilkudziesięcioletnią praktyką, felietonistka, pisarka.

 

Szeroka oferta warsztatów

 

W agendzie wśród spotkań do wyboru znalazły się m.in. warsztaty z: Katarzyną Simonienko - doktorką etnobotaniki, toksykologii oraz psychiatrii, certyfikowaną przewodniczką kąpieli leśnych; Marią Prokop - certyfikowaną trenerką oddechu i nauczycielką jogi; Elżbietą Lange i Agatą Ziemnicką - współzałożycielkami Fundacji Kobiety bez diety, edukatorkami z zakresu diety i emocji; Niną Nicheską - lekarką i specjalistką ds. zdrowej suplementacji; Eliaszem Matułą - trenerem techniki Bowena w stopniu mistrzowskim; Sylwią Wójcik - terapeutką metody pracy z traumą i z chronicznym stresem, współzałożycielką Polskiego Stowarzyszenia Somatic Experiencing, Adrianną Sobol – psychoonkolożką i psychoterapeutką.

Po raz pierwszy w historii w agendzie Kongresu znalazły się także zajęcia dla dzieci, których coraz częściej dotyczą problemy z emocjami i zdrowiem psychicznym. W formule warsztatowej będzie można odbyć zajęcia jogi i mindfulness z dziećmi, a w specjalnej interaktywnej strefie porozmawiać z praktykami i ekspertami.

 

Do kogo kierowany jest Kongres?

 

Kongres jest wydarzeniem dla wszystkich poszukujących rzetelnych informacji z zakresu nowoczesnej profilaktyki, zainteresowanych zdrowym stylem życia, sportowców i amatorów. Osób chcących pogłębić swoją wiedzę na temat holistycznego podejścia do zdrowia oraz medycyny integralnej. Środowiska medycznego – autorytetów, specjalistów i lekarzy pierwszego kontaktu, stawiających diagnozy, zorientowanych jak dotąd przede wszystkim na klasyczne metody leczenia.

 

Bilety już w sprzedaży na evenea.pl

 

Szczegóły wydarzenia wraz z agendą: www.fundacjabadz.pl

Kontakt dla uczestników: kontakt@fundacjabadz.pl

Kontakt dla mediów: media@fundacjabadz.pl

Zdjęcie
Udostępnij

Autor

Fundacja Legii

16razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.