Plus500
Harcerze dziękują Fundacji Legii

Harcerze dziękują Fundacji Legii

Fundacja Legii Warszawa otrzymała specjalne podziękowania od Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej za akcję #GotowiDoPomocy. My również serdecznie dziękujemy – wspólnie zrobiliśmy coś naprawdę bardzo dobrego.

Autor: Jakub Jeleński

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Jakub Jeleński

Wszyscy pamiętamy trudny czas na początku roku, kiedy świat na moment zupełnie wygasł. Stanęły szkoły i uniwersytety, firmy, wielkie korporacje, zatrzymał się nawet futbol. Piłka, którą wszyscy kochamy zamarła, nie mogliśmy przyjść na stadion, nie mogliśmy obejrzeć w telewizji meczu. I choć sytuacja była bardzo trudna, my jako Legia nie poddaliśmy się pokazując, że wyznawane przez nas wartości wykraczają daleko poza sport.

 

Zorganizowaliśmy więc projekt #GotowiDoPomocy, poprzez który postanowiliśmy wesprzeć osoby, którym pandemia utrudniła życie najbardziej – warszawskich seniorów. Codziennie rozwoziliśmy najpierw kilka, potem kilkadziesiąt, a po paru tygodniach kilkaset posiłków. Robiliśmy zakupy, organizowaliśmy zbiórki, licytacje, włączaliśmy w dzieło pomocy wiele znanych twarzy. Wszystko to zaczęło się jednak od współpracy Fundacji Legii ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej.

 

Zdjęcie

Jego przedstawiciele stwierdzili, że skala na jaką działaliśmy i rozgłos całej akcji, przerosły ich najśmielsze oczekiwania. Zorganizowali więc spotkanie z Zarządem Fundacji Legii i na ręce prezes Anny Mioduskiej przekazali puchar, będący wyrazem podziękowania. Na symbolicznym, ale bardzo ważnym dla nas trofeum znajdują się elementy nieodłączne ZHR, takie jak Krzyż Harcerski, linijka harcerska czy fragment przyrzeczenia głoszący: „Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim”. Cieszymy się, że nasz klub mógł włączyć się w to dzieło pomocy. W końcu: cała Legia zawsze razem.

Zdjęcie
Udostępnij

Autor

Jakub Jeleński

16razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.