Plus500
Bartosz Kapustka - witamy w zespole Mistrza Polski!

Bartosz Kapustka - witamy w zespole Mistrza Polski!

23-letni Bartosz Kapustka, 14-krotny reprezentant Polski i były piłkarz Leicester City F.C., podpisał z Legią Warszawa dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

Autor: LW

Fot. Mateusz Kostrzewa

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: LW

Fot. Mateusz Kostrzewa

- Nigdy nie byłem tak głodny piłki jak teraz. Jeśli zdrowie dopisze, wszystko będzie w porządku. Transfer był przeprowadzony bardzo skrupulatnie. Byłem do niego przekonany, klub również. Organizacyjnie Legia jest na poziomie topowych klubów i ma duże ambicje, podobnie jak ja. Znam wielu zawodników grających przy Łazienkowskiej i jestem przekonany, że Legia to dla mnie dobre miejsce do gry - mówi Bartosz Kapustka.

 

Nowy zawodnik Legii zadebiutował w kadrze w wieku 19 lat. Był uczestnikiem UEFA Euro 2016, gdzie reprezentacja Polski doszła do ćwierćfinału, osiągając swój największy sukces wynik w historii startów na mistrzostwach Starego Kontynentu. Po udanym turnieju, Kapustkę sprowadził nowy mistrz Anglii Leicester City F.C. Pomocnik grał również dla występującego w  Bundeslidze S.C. Freiburga i belgijskiego Oud-Heverlee Leuven. W Ekstraklasie zadebiutował jako 17-latek w barwach Cracovii.

Zdjęcie

- Cieszę się, że do naszego zespołu dołącza polski zawodnik z dużym, międzynarodowym doświadczeniem. Bartek Kapustka to piłkarz, którego byliśmy zdeterminowani pozyskać już od jakiegoś czasu. Teraz wszystkie okoliczności pozwoliły nam w końcu sfinalizować ten bardzo ważny w tym okienku transferowym ruch. Bartek trafia do miejsca, w którym będzie miał idealne warunki, by udowodnić swoją piłkarską wartość, odbudować fizycznie i pokazać charakter zawodnika głodnego tytułów i sukcesów - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

 

Kontrakt nowego zawodnika Legii Warszawa obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku i zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon. Kapustka w zespole Mistrza Polski będzie występował z numerem 67.

Udostępnij

Autor

LW

16razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.