Plus500
Gramy na tak – poniedziałkowy trening legionistów

Gramy na tak – poniedziałkowy trening legionistów

Po dwóch dniach przerwy zawodnicy Mistrza Polski wrócili do zajęć w Legia Training Center.

Autor: LW

Fot. Janusz Partyka

  • Udostępnij

Autor: LW

Fot. Janusz Partyka

Tuż przed godz. 11:00 legioniści wyszli z budynku klubowego w Legia Training Center na pierwszy trening przed meczem przedostatniej kolejki obecnego sezonu ze Stalą Mielec. Po kilku okrążeniach dookoła boiska treningowego piłkarze trafili pod skrzydła trenera przygotowania fizycznego Radosława Gwiazdy, który w serii ćwiczeń siłowo-sprawnościowych z użyciem m.in. gum i piłek lekarskich zadbał o rozgrzanie mięśni oraz przygotowanie organizmu do wysiłku. Następnie, podzieleni na dwa zespoły piłkarze grali w dziadka na wyznaczonym polu, ćwicząc szybkość podejmowania decyzji i precyzję podań.

Zdjęcie

Po rozgrzewce stery przejął trener Czesław Michniewicz. Na skróconym polu zaordynowano gierkę z Andre Martinsem w roli przechodniego zawodnika. Trenerzy zwracali uwagę przede wszystkim na jakość ostatniego podania i wykończenie. Przy wyprowadzaniu akcji nie można było zagrywać piłki do tyłu. Co jest już tradycją, nad wybranymi fragmentami boiska krążył dron, który nagrywał przebieg zajęć pod kątem późniejszej analizy.

Zdjęcie

Najgłośniejsza była ostatnia część zajęć. Od niedawna do dyspozycji zawodników jest tzw. rebounder, od którego z dużą siłą odbija się piłka. Zadaniem grupy zawodników było precyzyjne trafienie futbolówką w metalową siatkę i strzał z powietrza. Ta sztuka wymaga doskonałej koordynacji i techniki strzału, a kilka efektownych uderzeń spotkało się z aplauzem całego zespołu. Po zajęciach na boisku część piłkarzy czekała dodatkowa sesja ćwiczeń w siłowni.

Pozostałe treningi w obecnym tygodniu zaplanowane są na godz. 11:00.

Zdjęcie z galerii nr 1
1 / 86
Udostępnij

Autor

LW

16razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.