Legioniści intensywnie trenowali w deszczu. Ostatnie otwarte zajęcia w Książenicach [ZDJĘCIA] - Legia Warszawa

Czwartkowy trening był kolejną jednostką przed sobotnią konfrontacją z Zagłębiem Lubin przy Łazienkowskiej. Na ostatnich otwartych zajęciach w Książenicach czuć było energię i zaangażowanie. Oprócz taktyki oglądaliśmy dziś sporo strzałów na bramkę i parad bramkarzy.

Autor: Janusz Partyka

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Po porannym posiłku, odprawie oraz 15-minutowej aktywacji w siłowni, kilka minut po godz. 12. legioniści zameldowali się na boisku. Przywitała ich potężna ulewa oraz burza, która w czwartek przeszła nad Mazowszem. Tradycyjna rozgrzewka trwała nieco ponad kwadrans, a po niej zawodnicy przeszli do intensywnej i efektownej rywalizacji w czterech grupach. Polegała ona na tym, że jedni piłkarze wrzucali kolegom piłki z autu na głowę, a ci mieli za zadanie pokonać bramkarzy uderzeniem z kilku metrów.

Zdjęcie

Rywalizacja była emocjonująca i wyrównana, padło sporo goli, ale solidnie wyglądali także bramkarze. Ostatecznie najlepsza okazała się czwórka „Zielonych”: Bartosz Kapustka, Quandrim Zyba, Artur Jędrzejczyk i Maciej Rosołek. Dalsza część zajęć - techniczno-taktycznych - odbyła się na boisku nr 2 i była zamknęta dla mediów. Kolejna, ostatnia w tym sezonie, jednostka treningowa w LTC - zamknięta w całości dla mediów - odbędzie się w piątek, o godz. 12. Początek meczu z Zagłębiem Lubin w sobotę, 25 maja, o godz. 17:30.