Podział punktów. Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:1 - Legia Warszawa
Podział punktów. Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:1

Legia Warszawa zremisowała 1:1 z Pogonią Szczecin w meczu 23. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Gola dla Wojskowych strzelił na początku drugiej połowy Paweł Wszołek.

Autor: PG

Autor: PG

Spotkanie rozpoczęło się strzałem Marca Guala. Hiszpan już w 1. minucie znalazł się w dobrej sytuacji, ale przestrzelił. W 13. minucie na niesygnalizowane uderzenie zdecydował się Bartosz Kapustka, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki Pogoni Szczecin. Dwie minuty później Rafał Augustyniak został zablokowany, a legioniści zyskali jedynie rzut rożny. Po dośrodkowaniu z narożnika piłka spadła pod nogi Yuriego Ribeiro, ale ten trafił tylko w słupek. W odpowiedzi strzał głową oddał Koulouris, lecz Dominik Hładun dobrze wykonał swoją pracę. W 38. minucie Marc Gual uderzył mocno z ostrego kąta, ale Cojocaru wybił piłkę. Chwilę później głową uderzył Marco Burch, lecz ponownie dobrze spisał się golkiper przyjezdnych. Z uwagi na kontuzję Loncara sędzia doliczył aż osiem minut. W tym czasie Cojocaru poradził sobie też ze strzałem Bartka Kapustki. W piątek z doliczonych minut Marc Gual trafił wprost w ręce bramkarza. Ostatnim akcentem był strzał Vahana Bichakhchyana, z którym poradził sobie Dominik Hładun.

Po zmianie stron legioniści szybko objęli prowadzenie. Cojocaru minął się z dośrodkowaniem, do piłki dopadł Josue i dograł ją w kierunku Pawła Wszołka, a ten głową skierował piłkę do bramki. W 57. minucie w polu karnym znalazł się Marco Burch. Szwajcar szukał podaniem partnerów z drużyny, ale piłke złapał golkiper gości. Niestety trzy minuty później Burch dopuścił się łatwej straty, a Pogoń ruszyła z kontratakiem. Koulouris podał do Grosickiego, ten oddał mu piłkę, a Grek zdobył wyrównującą bramkę. Odpowiedź Wojskowych mogła nastąpić w 71. minucie. Paweł Wszołek dograł w pole karne do Patryka Kuna, ale ten nie trafił w bramkę. Dziesięć minut później bardzo niecelnie uderzył Marc Gual. Legioniści nie zdołali już strzelić zwycięskiego gola.

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)

Gole: Wszołek (49’) - Koulouris (60’)

Żółte kartki: Josue (74’), Pekhart (90’ +4) - Wahlqvist (58’)

Legia Warszawa: Hładun - Burch, Augustyniak, Ribeiro - Wszołek, Elitim, Kapustka, Kun (Morishita 72’) - Josue (Dias 87’), Kramer (Pekhart 87’), Gual

Rezerwowi: Tobiasz, Kapuadi, Pekhart, Zyba, Dias, Ziółkowski, Morishita, Rejczyk, Rosołek

Pogoń Szczecin: Cojocaru - Wahlqvist, Malec, Loncar (Borges 12’), Koutris - Gamboa, Ulvestad - Kurzawa, Bichakhchyan (Gorgon 59’), Grosicki (Wędrychowski 91’) - Koulouris

Rezerwowi: Klebaniuk, Borges, Wędrychowski, Gorgon, Lisowski, Paryzek, Smoliński, Korczakowski, Przyborek