Rezerwy/CLJ: Porażka Legii II w Łomży, remis juniorów starszych w derbach stolicy - Legia Warszawa

Piłkarze rezerw warszawskiej Legii w meczu 28. kolejki III ligi przegrali na wyjeździe z ŁKS-em Łomża 1:3. Wojskowi oddalili się od liderującej Pogoni Grodzisk Mazowiecki na pięć punktów. Z kolei ekipa juniorów starszych Legii zremisowała w LTC z Polonią Warszawa 2:2.

Autor: Janusz Partyka

W kadrze meczowej drużyny trenera Piotra Jacka znalazło się trzech zawodników z kadry pierwszej drużyny: Jakub Zieliński, Jan Ziółkowski i Filip Rejczyk. W 6. minucie gospodarze otworzyli wynik spotkania. Filip Karmański skorzystał z błędu legionistów i skutecznie uderzył z kilku metrów do siatki. W 24. minucie ŁKS podwyższył wynik. Hubert Antkowiak strzałem głową przelobował Jakuba Zielińskiego i było 2:0. Siedem minut przed gwizdkiem na przerwę legioniści strzelili kontaktowego gola. Jakub Adkonis przerzucił piłkę na lewe skrzydło do Ryczkowskiego, który efektownie uderzył z kilkunastu metrów na po długim słupku. Po zmianie stron legioniści zaatakowali, tworzyli sytuacje, ale to gospodarze strzelili trzeciego gola. Kacper Wnorowski próbował przeciąć dośrodkowanie, ale główkował tak niefortunnie, że umieścił piłkę we własnej bramce. Pomimo wielu szans wynik statecznie się nie zmienił i stołeczna drużyna przegrała 1:3, oddalając się od liderującej Pogoni Grodzisk Mazowiecki na pięć punktów. W niedzielę, 12 maja o godz. 14:00, „rezerwiści” zmierzą się w LTC z Victorią Sulejówek.

Zdjęcie

III liga: ŁKS Łomża – Legia II Warszawa 3:1 (2:1)

Bramki: Karmański (6), Antkowiak (24), Wnorowski (51, sam.) – Ryczkowski (38)

ŁKS: A. Olszewski - Skowronek, Mich, Owczarek (88' Walczak), Winsztal - Wenger, B. Olszewski (88' Żebrowski), Bielka (71' Protaziuk), Antkowiak - Kuźma (75' Bernatowicz), Karmański

Legia: Zieliński – Kieraś, Ziółkowski (46' Pchełka), Wnorowski – Puciłowski, Adkonis (46' Możdżeń), Rejczyk (46' Korczakowski), Konik – Vasiliadis (63' Grączewski), Gieroba, Ryczkowski (78' Kucharczyk)

Żółte kartki: Winsztal, Mich, Antkowiak – Korczakowski, Konik, Gieroba

Zdjęcie

***

Z kolei w ubiegły czwartek piłkarze Legii U19 - w 26. kolejce CLJ - przerwali serię sześciu zwycięstw z rzędu i w derbach Warszawy zremisowali w LTC z Polonią 2:2.

W 2. minucie Oskar Melich został sfaulowany w polu karnym rywali i sędzia podyktował „jedenastkę”. Strzał Mateusza Szczepaniaka odbył jednak bramkarz Czarnych Koszul. Minutę później ponownie doszło do przewinienia w polu karnym Polonii. Tym razem skrzydłowy Legii strzelił gola na 1:0. Wojskowi nacierali i podwyższyli prowadzenie w 25. minucie. Viktor Karolak wyszedł w sytuacji sam na sam z bramkarzem i podwyższył rezultat na 2:0 dla gospodarzy. Pięć minut przed przerwą Polonia strzeliła kontaktowego gola i pierwsza odsłona zakończyła się rezultatem 2:1. Kwadrans przed końcem spotkania rzut karny otrzymali rywale i ustalili wynik na 2:2. Legioniści wciąż są liderem Centralnej Ligi Juniorów U19 i mają punkt przewagi nad drugim Lechem Poznań. W niedzielę, 12 maja o godz. 17:30, Wojskowi zmierzą się na wyjeździe z Arką Gdynia.