Plus500
Rezerwy: Trzy bramki w siedem minut. Legia II pokonuje GKS Wikielec

W meczu 28. kolejki III-ligi piłkarze rezerw Legii Warszawa pokonali GKS Wikielec 3:1. Bramki dla stołecznej drużyny zdobywali Wiktor Kamiński, Dawid Dzięgielewski i Kacper Skwierczyński. Po tym spotkaniu warszawianie awansowali na trzecią pozycję w tabeli.

Autor: Mateusz Okraszewski

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Początek spotkania nie przyniósł wielu sytuacji zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie. Warszawianie z minuty na minutę zyskiwali jednak coraz większą przewagę, która ostatecznie zaowocowała zdobytymi bramkami. W 26. minucie rywalizacji świetne uderzenie z woleja oddał Wiktor Kamiński i wyprowadził Legię na prowadzenie. Chwilę później stan meczu podwyższył Dawid Dzięgielewski. Skrzydłowy rezerw stołecznej drużyny precyzyjnym strzałem przy słupku umieścił piłkę w siatce. Wojskowi nie zamierzali poprzestawać na dwóch strzelonych golach. W 33. minucie indywidualną akcję przeprowadził Kacper Skwierczyński. Legionista wbiegł z futbolówką w pole karne i ostatecznie pokonał bramkarza rywali. W pierwszej odsłonie spotkania podopieczni Marka Gołębiewskiego mieli jeszcze kilka świetnych okazji, które nie znalazły jednak drogi do bramki GKS-u Wiekielec.

W drugiej odsłonie rywalizacji legioniści kontrolowali przebieg spotkania i często zapędzali się pod pole karne rywala. Mimo przewagi, w samej końcówce spotkania to goście zdołali zdobyć bramkę kontaktową autorstwa Patryka Koncewicza. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem rezerw Legii 3:1. Kolejne spotkanie warszawianie rozegrają 30 kwietnia, o godz. 13:00, a ich rywalem będzie Unia Skierniewice.

Legia II Warszawa – Wissa Szczuczyn 3:1 (3:0)
Kamiński (26. min.), Dzięgielewski (27. min.), Skwierczyński (33. min.) – Koncewicz (84. min.)

Legia: Kikolski – Niski, Noiszewski, Konik, Widejko (59' Kwiatkowski) – Czajkowski (69' Pacek), Laskowski (73' Gościniarek), Pierzak, Skwierczyński – Dzięgielewski (59' Warnecki), Kamiński