Plus500
Rozczarowanie w Płocku. Legia Warszawa - Wisła Płock 2:1

Legia Warszawa przegrała 1:2 z Wisłą Płock w meczu 13. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Jedyną bramkę dla Wojskowych zdobył z rzutu karnego Josue.

Autor: PG

Autor: PG

Pierwsze minuty spotkania zapowiadały się optymistycznie dla Wojskowych. Legioniści długo utrzymywali się przy piłce i zamknęli rywali na ich własnej połowie. W 11. minucie Maciej Rosołek uderzył głową po dośrodkowaniu Pawła Wszołka, ale próbę obronił Krzysztof Kamiński. Chwilę później do Rosołka podawał Mladenović, ale napastnik Legii przestrzelił. W 17. minucie Filip Mladenović zmylił rywala i zdecydował się na strzał, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Odpowiedź Wisły była bardzo niebezpieczna. Mateusz Lewandowski zamykał płaskie dogranie z prawej strony, ale minimalnie chybił. Minutę później akcja przeniosła się na drugą stronę - strzał Bartosza Slisza obronił Kamiński. Również przy uderzeniu Carlitosa dobrze spisał się bramkarz rywali. W samej końcówce pierwszej części gry groźnie w pole karne dośrodkowali gospodarze, ale legioniści zdołali wybić piłkę na rzut rożny.

Po zmianie stron pierwsze ofensywne akcenty również należały do Wojskowych. Najpierw strzelał Josue, chwilę później Paweł Wszołek, ale w obu przypadkach zabrakło precyzji. W 56. minucie miejscowi odpowiedzieli w konkretny sposób. Mateusz Lewandowski zamknął dośrodkowanie z prawej flanki i pokonał Kacpra Tobiasza. Piłkarze Kosty Runjaicia szybko doprowadzili do remisu. W 61. minucie w polu karnym faulowany był Filip Mladenović, a "jedenastkę" na gola płaskim strzałem przy słupku zamienił Josue. Po tym trafieniu legioniści przycisnęli. Strzał Carlitosa został wybity na rzut rożny, kilkadziesiąt sekund później próbę Josue obronił Kamiński. W 71. Bartosz Slisz wypatrzył Blaza Kramera i dograł mu wprost na głowę, ale ten trafił w bramkarza Wisły Płock. Kolejny sygnał do ataku dał Bartosz Kapustka, który po podaniu Mladenovicia uderzył płasko, ale zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza. Niestety, legioniści nie wykorzystali swoich szans, co zostało ukarane przez gospodarzy. W 74. minucie Mattias Johansson popełnił błąd przy wyprowadzeniu piłki, zabrał mu ją Rafał Wolski, po czym dograł do Sekulskiego, a ten ustalił wynik spotkania. Legioniści szukali gola, ale nie byli w stanie doprowadzić już do remisu. W samej końcówce gospodarze szukali trzeciej bramki, ale brakowało im skuteczności pod bramką Kacpra Tobiasza.

13. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Wisła Płock - Legia Warszawa 2:1 (0:0)

Gole: Lewandowski (56’), Sekulski (74’) - Josue (62’)

Żółte kartki: Szwoch (30’), Lesniak (87’) - Josue (30’), Rosołek (34’), Baku (90’ +6’), Mladenović (90’ +7’)

Wisła Płock: Kamiński - Sulek (Drapiński 79’), Rzeźniczak, Chrzanowski, Krivotsyuk - Furman - Davo (Warchoł 74’), Rasak (Pawlak 59’), Wolski, Szwoch (Lesniak 74’) - Lewandowski (Sekulski 59’)

Rezerwowi: Gradecki, Sekulski, Drapiński, Gono, Lesniak, Kolar, Kvocera, Pawlak, Warchoł

Legia Warszawa: Tobiasz - Johansson (Baku 82’), Jędrzejczyk, Nawrocki - Wszołek, Slisz, Sokołowski (Kapustka 65’), Mladenović, Josue - Rosołek (Kramer 65’), Carlitos

Rezerwowi: Miszta, Rose, Ribeiro, Kharatin, Kapustka, Muci, Baku, Pich, Kramer