Plus500
Bohdan Tomaszewski Cup 2022

Bohdan Tomaszewski Cup 2022

53. edycja Tomaszewski Cup na kortach Legii

Autor: Legia Tenis and Golf

Fot. Jacek Łagowski

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Legia Tenis and Golf

Fot. Jacek Łagowski

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, turniej Bohdan Tomaszewski Cup powrócił i mieliśmy przyjemność gościć ich na naszych kortach.

 

Tturniej należy do cyklu Tennis Europe i posiada kategorię 1. Jest to największa i najstarsza impreza w tenisie młodzieżowym. Od kilkunastu lat biorą w nim udział zawodnicy z całej Europy. W tegorocznej 53. edycji z aż 21 krajów.

 

Zgodnie z marzeniem Redaktora Bohdana Tomaszewskiego turniej to przede wszystkim szansa dla młodych Polaków i Polek. Udział w nim daje szanse na zdobywanie doświadczenia i punktów w rankingu Tennis Europe. A to popłaca, czego dowodem są wspaniałe kariery Agnieszki Radwańskiej – zwyciężczyni z 2004 roku, czy półfinalistki z 2014 roku – Igi Świątek.

W tym roku szansę otrzymał również nasz zawodnik Janek Kluczyński w postaci dzikiej karty. Niestety nie udało mu się wejść do turnieju głównego, ale doświadczenie zebrane w tym turnieju przełoży się na kolejne rozgrywki.

 

 

O PATRONIE
Redaktor Bohdan Tomaszewski to legenda dziennikarstwa. Rocznik 1921. Za młodu sam grał w tenisa – z powodzeniem! Wziął udział w Powstaniu Warszawskim jako żołnierz AK (ps. „Mały”). Relacjonował 12 igrzysk olimpijskich, wiele mistrzostw świata. Pisał książki, artykuły i felietony. Otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski i Medal Zasłużonego dla Miasta Warszawy. Zmarł w 2015 roku.

 

O MECENASACH
Turniej jest finansowany przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Stołecznego Warszawa oraz Polskiego Związku Tenisowego. Partenrem jest również Lexus oraz my - Legia Tenis and Golf.

 

WYNIKI FINAŁÓW

SINGIEL DZIEWCZĄT: Ksenia EFREMOVA [6] - Beatrise ZELTINA (7, Łotwa) 6:0, 6:4.

SINGIEL CHŁOPCÓW: Timofei DEREPASKO [1] - Kerem YILMAZ (5, Turcja) 2:6, 6:3, 7:5.

DEBEL DZIEWCZĄT: Laima VLADSON (3, Litwa), Beatrise ZELTINA (3, Łotwa) - Nadia AFFELT, Inka WAWRZKIEWICZ (Polska) 6:3, 7:6 [2].

DEBEL CHŁOPCÓW: William REJCHTMAN VINCIGUERRA (1, Szwecja), Kerem YILMAZ (1, Turcja) - Maxwell CASTLE (3, Wielka Brytania), Stepan SKLENICKA (3, Czechy) 1:6, 6:2, 10-5.

ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
Udostępnij

Autor

Legia Tenis and Golf

16razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.