Plus500
Akademia Gra! Podsumowanie meczów Akademii (8 - 10 października)

Pewna wygrana Legii II czy zwycięskie starcie z Escolą - czyli co działo się w meczach drużyn Akademii Legii 8 - 10 października? Zapraszamy na podsumowanie weekendu!

Autor: Jakub Wydra

PIĄTEK, 8 PAŹDZIERNIKA

Drużyna U13 zmierzyła się w LTC z AP Żyrardowianką Żyrardów w ramach rozgrywek ligowych.

SOBOTA, 9 PAŹDZIERNIKA

W meczu 12. kolejki III ligi (grupa I) Legia II pokonała w LTC Błoniankę Błonie 6:2. Więcej o tym spotkaniu przeczytacie w TYM miejscu.

Bramki:
Dawid Dzięgielewski 4' i 13', Kacper Kostorz 10' i 70', Tomasz Nawotka 73', Wiktor Kamiński 75' - rywal 21' i 90'

Skład Legii II:
Maciej Kikolski – Lindsay Rose (74. Yehor Matsenko), Inaki Astiz, Bartosz Widejko – Tomasz Nawotka, Karol Noiszewski, Bartłomiej Ciepiela (74. Jakub Kwiatkowski), Yuri Ribeiro – Rui Gomes (60. Patryk Pierzak), Kacper Kostorz (74. Wiktor Kamiński), Dawid Dzięgielewski (74. Arkadiusz Ciach)

Trener: Marek Gołębiewski
II trener: Sławomir Cisakowski

W spotkaniu 8. kolejki Centralnej Ligi Juniorów zespół U17 przegrał na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:4.

Bramki:
rywal 15', 24', 57', 76'

Skład Legii:
Jan Sobczuk – Franciszek Saganowski (70. Wiktor Puciłowski), Bartosz Płocki, Rafał Boczoń, Bartosz Krasuski – Bartosz Mikołajczyk, Roman Zhuk (53. Maksymilian Stangret), Oskar Lachowicz – Igor Skrobała, Tomasz Rojkowski, Filip Borowski (46. Jakub Kowalski)

Trener: Rafał Gębarski
II trener: Tomasz Bąbel

– Bilans tego meczu jest dla nas bezlitosny. W pierwszej połowie byliśmy słabsi i przegraliśmy ją 0:2, w drugiej połowie byliśmy dużo lepsi - ale też przegraliśmy ją 0:2. W obu przypadkach kluczowa była jakość indywidualna, umiejętność zachowania spokoju, bycia skutecznym. W pierwszej części meczu - zdecydowanie jeśli chodzi o grę obronną, w drugiej - zdecydowanie jeśli chodzi o grę ofensywną – powiedział po zakończeniu spotkania trener Rafał Gębarski.

W meczu 8. kolejki CLJ zespół U15 Legii pokonał w LTC Kosę Konstancin 5:1.

Bramki:
Max Pawłowski 11' (as. Maksymilian Michałowski) i 36' (as. Jakub Adkonis)
rywal 26'
Radosław Czerwiec 48' (as. Maksymilian Michałowski)
Jakub Adkonis 72' (bez as.)
Mikołaj Jasiński 80' (as. Radosław Czerwiec)

Jakub Misiewicz – Mikołaj Kotarba, Antoni Wasiak-Libiszewski, Jan Leszczyński (55. Kuba Solecki), Radosław Czerwiec – Dawid Foks, Jakub Adkonis, Aleks Płoszka – Konrad Kraska, Max Michałowski, Maksymilian Michałowski (63. Mikołaj Jasiński)

Trener: Dariusz Rolak
II trener: Maciej Pietraszko

– Na pewno, jako sztab, wymagamy od naszych zawodników więcej, niż to, co zaprezentowali dzisiaj w starciu z Kosą. Brakowało nam dziś odpowiedniego zrozumienia się nawzajem podczas gry. W drugiej połowie wyglądaliśmy trochę lepiej, niż w pierwszej, ale patrząc całościowo na ten mecz nie możemy być z siebie zadowoleni. Przede wszystkim zawodnicy bez piłki nie stwarzali odpowiednich opcji, byli zbyt pasywni, zbyt mało było ruchów zdobywających przestrzeń za plecami przeciwnika, za słabo wspieraliśmy gracza przy piłce. Również poziom decyzyjności już z samą piłką przy nodze pozostawiał wiele do życzenia. Dużo prostych błędów technicznych powodowało, że gra była szarpana, brakowało w niej płynności. Patrząc na pozytywy w tym spotkaniu, na pewno możemy być zadowoleni z tego, jak nasi chłopcy komunikowali się w defensywie – ocenił po ostatnim gwizdku sędziego trener Dariusz Rolak.

W meczu mazowieckiej Ekstraligi drużyna U14 Legii pokonała w LTC Escolę Varsovia 3:1.

Bramki:
rywal 7'
Antoni Sobolewski 34' (as. Piotr Bzducha)
Daniel Wyrozumski 41' (as. Kacper Borowiec) i 48' (as. Bartłomiej Leszczyński)

Kadra meczowa Legii:
Jan Bienduga, Denis Stolarienko – Daniel Foks, Marceli Żek, Patryk Mackiewicz, Bartłomiej Leszczyński, Pascal Mozie, Antoni Sobolewski, Piotr Bzducha, Kacper Borowiec, Artur Sikorski, Daniel Wyrozumski, Filip Niekciarz, Maciek Chojnowski, Oliwier Puto

Trener: Jakub Renosik
II trener: Tomasz Kycko

W spotkaniu 9. kolejki Centralnej Ligi Juniorów drużyna U18 naszej Akademii przegrała na wyjeździe z UKS SMS Łódź 1:2.

Więcej o meczu przeczytasz w TYM miejscu.

W meczu mazowieckiej Ekstraligi drużyna U16 pokonała na wyjeździe S.S.M. Wisłę Płock 4:1.

Bramki:
Oskar Melich 60' (bez as.), Przemysław Mizera 61' (as. Mateusz Gierałtowski) i 90' (as. Jakub Żewłakow), Jakub Żewłakow 83' (bez as.) – rywal 82'

Michał Bobier – Oliwier Olewiński, Dominik Szala, Bartosz Dembek, Jakub Błażejczyk – Maciej Saletra, Oskar Melich (60. Aleksander Iwańczyk), Jakub Żewłakow – Alex Cetnar (46. Miłosz Kaczmarek), Mateusz Gierałtowski, Przemysław Mizera

Trener: Filip Raczkowski
II trener: Radosław Pruchnik

– Zmierzyliśmy się z najlepiej zorganizowanym zespołem w naszej lidze, dlatego cieszy fakt zdobycia trzech punktów oraz - przede wszystkim - dobrej, równej gry naszej drużyny pod kątem organizacji gry. W pierwszej połowie spotkania nie wykreowaliśmy sobie zbyt wielu sytuacji pod bramką przeciwnika, pomimo większego posiadania piłki. Natomiast z każdą upływającą minutą drugiej połowy coraz bardziej widoczna była przewaga umiejętności indywidualnych po naszej stronie. Brawa dla naszego zespołu, że potrafił tę przewagę udokumentować czterema bramkami i wygraną – powiedział po meczu trener Filip Raczkowski.